Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
10 Aralık 2013

Öncelikle sizleri tekrar rahatsız ettiğim için özür diler bizlere yardımcı olduğunuz ve birebir ilgilendiğiniz için çok tşk eder şükranlarımı sunarım.Hamit bey terörle mücadele kapsamnda işçi alımları olduğunu duyup işkur aracılığıyla tsk bakım onarım mekez komutanlığında sözlü mülakata tabi tutularak evraklarım güvenlik soruşturması kapsamında ankaradaki istihbahrat birimlerine gönderilerek 6 aylık süre sonunda olumlu cevabı alınarak kuruma gönderildi.Kurum beni geçen hafta çağıralarak istanbul meslek hastalıkları hastanesinden bedenen ve ruhen çalışabilir raporu isteyerek istanbula gönderdi.Buna mütakip bende raporumu alarak kuruma teslim ettim ve 10 aralıkta başlayabileceğim söylendi.Esas olarak sormak istediğim uzman erbaş olarak daha önce görev yaptığım ve malul olmayacak şekilde yaralandığım bütün evraklarda o dosyalarımın içinde bulunuyor fakat tsk bağlı bazı kurumların uzman erbaşlardan işçi statüsünde işçi olarak almadığı ama bazılarından aldığıdır.İşe başladıktan sonra bir daha bir sorunla karşılaşır mıyım. Bunun dışında bugun ankara şehit gazi dernekler başkanlığını arayıp bilgi almak istediğimde bana malul olmayacak şekilde yaralananlar için hiç bir çalışma olmadığını ve ilk defa benim onları böyle bir konu için aradığımı söylediler ben de onlara 2012in 10 ncu ayında tvlerde ve internet sitelerinde terörle mücadelede yaralananlara iş hakkı başlığıyla haberler yapıldığını söledim. Onlara madem bu kanun tüm terörle mücadele kapsamındakileri kapsamıyor da neyi değiştirdiklerini çünkü zaten bu kanunun 20 yıldır yürürlükte olduğunu söyleyince sadece sizler için yok böle bir çalışma deyip kolay gelsin deyip telefonu kapattılar.Şimdi sizlere sadece sormak istediğim bunca zamandır bir ümitle iş hakkı bekleyen bizler terörle mücadelede yaralanmış kişiler kimlerden yardım isteyeceğiz yada kısaca iş dileneceğiz görüyorum ki tamamen kaderine terkedilmiş terörle mücadelede yaralanmış ordusuyuz …çalışmalarınızda kolay gelmesi dileğiyle saygılarımla….

3 Cevap |
6.535 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
10 Aralık 2013

Değerli kardeşim, geçen sene askerlik kanununda yapılan düzenleme ile; 22/5/2003 tarihli ve 4857 sayılı İş Kanununun 30 uncu maddesinin birinci fıkrasında yer alan “eski hükümlü işçiyi” ibaresinden sonra gelmek üzere “veya 21/6/1927 tarihli ve 1111 sayılı Askerlik Kanunu veya 16/6/1927 tarihli ve 1076 sayılıYedek Subaylar ve Yedek Askeri Memurlar Kanunu kapsamına giren ve askerlik hizmetini yaparken 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21 inci maddesinde sayılan terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yaralananları” ibaresi eklenmiştir. Bu kapsamda yapılan düzenleme görüleceği üzere askerlik yükümlülüğünün yerine getirirken meydana gelen yaralanma hadiselerini kapsamaktadır. Ancak anlatımınıza göre atam işlemleriniz tamamlanmış ve bugün iş başı yapmanız gerekiyormuş. Şu andan sonra pek sorun çıkacağını sanmıyorum. Hakkınızda hayırlısı olsun. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
12 Aralık 2013

sorun çıkacağını sanmıyorum ama yinede araştırmakta fayda var

 Avatar Yok
07 Temmuz 2015

Sayın Komutanım
Adım Ejder KISAK bir konuda sizden bilgi almak istiyorum. .TSK da Uzman Erbaşdım. İki kez yaralandım. .Malül sayılmadım. Ne yapabilirim. Yardımcı olmanızı arz ederim

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun