Kullanıcı Girişi

Arama

 Avatar Yok
15 Ocak 2014

S.a.Hamit bey dava açmak için zaman aşımı yok mu ? Ben de 2003 yılında 14 aylık askerken geçirdiğim psikolojik hastalıktan dolayı Gata tarafından çürük verildi. Hiç bir haktan faydalanmıyorum sadece vakıf tarafından 5. dereceden gazi olarak görünüyorum.  Avukatlara sordum zaman aşımına uğramıştır hiç bir şey yapamayız dediler.
17.11.2005 yılında T.C. Emekli sandığı sağlık kurulu başvuru yaptım raporumun üzerinde Sağlık kurulunca zaman doktorlar tarafından raporuma eklenen karar
1. Hastalığının oluşunda görevinin neden etkisi yoktur.
2. Karara itiraz hak ,da TSK syy. nin 5. bölüm 31.madde 9 bendi. gereği ayim me açılacak dava ile mahkemece sevk edileceği GATA komutanlığı sağlık kurulu tarafından düzenlenerek ‘( HASTALIĞININ OLUŞUNDA ASKERLİK GÖREVİNİN NEDEN VE ETKİSİ OLDUĞUNA DAİR ) rapor kararımızın değişebileceğine oy birliği ile karar verildi.
Ne yapabilirim bana bu konuda yardımcı olur musunuz? husnu21can@hotmail.com

——————————————————————————–

S.a Hamit bey 6496 sayılı kanun gereği bir arkadaş 2 ay önce milli savunma bakanlığına dilekçe yolladı tazminatın ödenmesi için yönetmenliğin çıkmasını bekliyoruz .Ondan sonra işlem yapılacak bilgisi vermişler sizce ne zaman yönetmenlik çıkar ve bu kanunla Askerde Askerliğe elverişsizdir. raporu alan herkes için geçerli mi?

6 Cevap |
3.176 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
15 Ocak 2014

Aleykümselam kardeşim, anladığım kadarı ile eldeki bilgi ve belgeler bahse konu rahatsızlığın askerliğin sebep ve tesiri ile gerçekleşmiş olduğunu ispatlayıcı nitelikte değil. Aradan yıllar geçmiş olması nedeni ile askeri hastaneye yeniden sevk olsanız bile raporunuzda değişiklik olacağını sanmıyorum. Bu kapsamda sonuç alabileceğinizi sanmıyorum. Bunun yanında tazminat ile ilgili aldığınız duyum hakkında elimizde herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Saygılarımla.

 Avatar Yok
23 Ocak 2014

uzum zaman gecmesi sıkıntı bende hamit beyin yorumuna katılıyorum

 Avatar Yok
24 Ocak 2014

ama Askeri hastaneye başvuru yapmadım çürük raporu aldıktan sonra başvuru yaparsam rapor tarihi yenilenir

 Avatar Yok
17 Mart 2014

askerlikle ilişik kesildikten sonra 1 yıl içinde Askeri Yüksek İdare Mahkemesi (AYİM) e başvuru yapman gerekirdi. süre geçmiş ama gene de konusunda yetkin avukatlara danış

 Avatar Yok
28 Mart 2014

her ihtimale karşı mahkemeye baş vurun elinizden geleni yapın askeri hastahaneye başvuru yapsaydınız keşke

 Avatar Yok
09 Mayıs 2014

Askeri yuksek idare mahkemesinde dava ac belki lehine sonuclanir

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun