Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
03 Şubat 2014

S.a Hamit Bey ben 5434/45 sayılı kanundan faydalanan er vazife malülüyüm özel hastanelerden eşim ve ben ücretsiz olarak faydalanabiliyor muyuz?

7 Cevap |
6.447 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
03 Şubat 2014

Aleykümselam kardeşim, 2013 yılında yayımlanan Sağlık Uygulama Tebliğine göre ilave ücret ve katılım payı alınmayacak yasa kapsamları aşağıda görülmektedir. Maalesef ilave ücret alınmayacak kişiler arasında 5434/45 sayılı yasa kapsamı sayılmamakla birlikte katılım payı alınmayacak kişiler arasında ise “Vazife malûllerinden SUT’un 1.8.1, 1.8.2, 1.8.3 ve 1.8.4 maddelerinde tanımlanan katılım payları alınmaz” hükmü getirilmiştir. Sağlık Uygulama Tebliğinin tamamına en alttaki linkten ulaşabilirsiniz. Saygılarımla.

——————————————————————————————–

İlave ücret alınmayacak kişiler:
——————————————————————————————–
(1) Otelcilik hizmetleri ve istisnai sağlık hizmetleri hariç olmak üzere aşağıda belirtilen kişiler ile a, b ve c bentlerinde sayılan kişilerin bakmakla yükümlü olduğu kişilerden ilave ücret alınamaz.
a) 1005 sayılı Kanun hükümlerine göre şeref aylığı alan kişiler,
b) 2330 sayılı Kanun hükümlerine göre aylık alan kişiler,
c) Harp malûllüğü aylığı alanlar ile 3713 sayılı Kanun kapsamında aylık alanlar,
ç) Tedavileri sonuçlanıncaya veya maluliyetleri kesinleşinceye kadar; 3713 sayılı Kanunun 21 inci maddesinde sayılan olaylara maruz kalmaları nedeniyle yaralananlar.
——————————————————————————————–
Katılım payı alınmayacak haller, sağlık hizmetleri ve kişiler:
——————————————————————————————–
……11) 1005 sayılı İstiklal Madalyası Verilmiş Bulunanlara Vatani Hizmet Tertibinden Şeref Aylığı Bağlanması Hakkında Kanun hükümlerine göre şeref aylığı alan kişiler ile bunların eşlerinden, SUT’un 1.8.1, 1.8.2, 1.8.3 ve 1.8.4 maddelerinde tanımlanan katılım payları alınmaz.
(12) 3292 sayılı Vatani Hizmet Tertibi Aylıklarının Bağlanması Hakkında Kanun hükümlerine göre aylık alan kişilerden SUT’un 1.8.1, 1.8.2 ve 1.8.3 maddelerinde tanımlanan katılım payları alınmaz.
(13) 2330 sayılı Nakdi Tazminat ve Aylık Bağlanması Hakkında Kanun hükümlerine göre aylık alan kişiler ile bunların bakmakla yükümlü olduğu kişilerden SUT’un 1.8.1, 1.8.2, 1.8.3 ve 1.8.4 maddelerinde tanımlanan katılım payları alınmaz.
(14) 2828 sayılı Kanunu hükümlerine göre korunma, bakım ve rehabilitasyon hizmetlerinden ücretsiz faydalanan kişilerden SUT’un 1.8.1, 1.8.2 ve 1.8.3 maddelerinde tanımlanan katılım payları alınmaz.
(15) Harp malûllüğü aylığı alanlar ile 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamında aylık alanlardan ve bunların bakmakla yükümlü olduğu kişilerden SUT’un 1.8.1, 1.8.2, 1.8.3 ve 1.8.4 maddelerinde tanımlanan katılım payları alınmaz.
(16) Vazife malûllerinden SUT’un 1.8.1, 1.8.2, 1.8.3 ve 1.8.4 maddelerinde tanımlanan katılım payları alınmaz……
———————————————————————————————
http://www.gazihaber.com/haber/2721/saglik-uygulama-tebligi-degisikligi-2013-katilim-payi-muafiyeti.html


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
03 Şubat 2014

5434/45 sgk tabi olanlar aynı zamanda 56 ıncı maddede sayılıyor bildiğim kadarı faydalanılıyor.

 Avatar Yok
06 Şubat 2014

özel hastahanelrde tahlil vb gibi yapılan işlemlerde de ücret alınmıyor…bizde dün öğrendik …

 Avatar Yok
25 Şubat 2014

ben de sordum ve faydalanamıyacağımız söylendi.

 Avatar Yok
15 Haziran 2014

özel hastaneler ücret alıyor koru hastanesi ücret alıyor siz gazi gözükmüyorsunuz diyorlar

 Avatar Yok
15 Ağustos 2014

özel hastaneler gazilerden eşlerinden veya çocuklarından hiçbir ek ücret istemiyor..biz senelerdir hiçbir ek ücret ödemiyoruz en azından Kocaeli de böyle..

 Avatar Yok
22 Eylül 2014

bende 5434/45 ek 79 Vazife malülüyüm ve ankara da ikamet ideyorum, konu hakkında tam bilgi varmı arkadaşar ?

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun