Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
25 Şubat 2014

2008 yılında yasadığım bir terör olayında yaralandım ve Ocak 2013′te 3713 sayılı kanuna göre vazife malulü gazi olarak emekli oldum. Ağustos 2013′te evlendim. Eşim 2014 yaz aylarında öğretmen olarak üniversiteden mezun olacak. Kpss’den geçer puan aldıktan sonra istediğimiz bir yere atamasının yapılması konusunda herhangi bir hakkımız var mıdır?(olayın üzerinden vakit geçti ve olay zamanı evli değildik)

3 Cevap |
5.920 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
25 Şubat 2014

Merhabalar, aşağıda yer alan yönetmelik düzenlemesine baktığımızda ileride eşinizin öğretmen olarak atanması sonrasında bulunduğunuz yere tayin talebinizi iletmeniz halinde ilgili kurum “kadro imkanları” dahilinde bu talebi değerlendirecektir. Tabi yönetmelik hükmünde kuruma inisiyatif tanındığı ve herhangi bir zorunluluk olmadığı için uygulamada maalesef çok etkin bir düzenleme değildir. Bunun yanında KPSS ile ilk atanma esnasında bildiğim kadarı ile öğretmen adayları kura ile atanıyorlar. Bu kapsamda Şehit aileleri ve Gaziler için kurasız atama imkanı bulunmamaktadır. Ataması yapıldıktan sonra aşağıdaki mevzuat hükümleri çerçevesinde tayin talebinde bulunulması gerekmektedir. Saygılarımla.
———————————————————————————-

DEVLET MEMURLARININ YER DEĞİŞTİRME SURETİYLE ATANMALARINA İLİŞKİN YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK
Bakanlar Kurulu Karar Tarihi – No : 27/02/2007 – 2007/11837
Resmi Gazete Tarihi : 06/04/2007
Resmi Gazete Sayısı : 26485
Ekli “Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik”in yürürlüğe konulması; Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcılığı’nın 27/2/2007 tarihli ve 3724 sayılı yazısı üzerine, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 2 nci ve 72 nci maddelerine göre, Bakanlar Kurulu’nca 7/3/2007 tarihinde kararlaştırılmıştır.
Madde 1 – 19/4/1983 tarihli ve 83/6525 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmeliğe aşağıdaki madde eklenmiştir.
“Ek Madde2 – Terör eylemleri etkisi ve sebebiyle şehit olan veya çalışamayacak derecede malul olan ya da malul olup da çalışabilir durumda olan kamu görevlileri ile er ve erbaşların, Devlet memuru olarak görev yapan eş ve çocukları ile anne, baba ve kardeşlerinin; çalıştıkları kurum veya kuruluşların hizmet birimleri olan yerlere münhasır olmak üzere, aynı kurum içinde yer değiştirme suretiyle atanma talepleri, bu durumlarının ilgili makamlarca belgelendirilmiş olması kaydıyla, kadro imkanları da dikkate alınmak suretiyle bu Yönetmelikteki kısıtlayıcı hükümlere bakılmaksızın öncelikle yerine getirilir.”
Madde 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
Madde 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
25 Şubat 2014

İLK ATAMADA HERHANGİ BİR AYRICALIK TANINMAMAKTADIR. ATANIP ADAYLIĞI KALKTIKTAN SONRA YAPILAN YER DEĞİŞTİRMELERDE(ÖZÜR GURUBU İSTEĞE BAĞLI VB.) KURUMLAR BU DURUMU GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURABİLMEKTEDİRLER.

 Avatar Yok
14 Nisan 2014

ilk atamada böyle bir ayrıcalık tanınacağını bende düşünmüyorum

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun