Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
27 Şubat 2014

Selamunaleyküm hamit bey; hep aynı soruları sorup duruyoruz ama insanlarda artık
Bugün yarın diye diye beklemekten sabri kalmadı. Sizin büyük bir sabırla verdiğiniz cevaplardan dolayı çok teşekkür ederiz. Benim sormak istedim iş hakkı uygulama yönetmenliği hazirlanip yayımlanması için basbakanliga gönderilmiş diğer kanun
ve yönetmelikler hemen yayınlanmasına rağmen iş hakkı uygulama yönetmenliği
Neden bekletiliyor. Allah sizden razı olsun.

11 Cevap |
5.931 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
27 Şubat 2014

Aleykümselam kardeşim, normal şartlarda iş hakkı uygulama yönetmeliğinin çoktan çıkarılması gerekiyordu. Sürekli uygulamaya yönelik değişiklikler yapılması sürecin bu zamana kadar uzamasına neden oldu. Yasal değişiklik ile iş hakkı kapsamında eskiden İçişleri Bakanlığınca yapılan iş ve işlemlerin bundan böyle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca yapılacağı hüküm altına alındı. Daha sonra bu zaman kadar yapılan başvuruların 07.03.2014 tarihine kadar Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüklerine devredilmesine yönelik İçişleri Bakanlığı emir yayımladı. Bu da demek oluyor ki, bundan sonra yeni uygulamada iş başvuruları ASP İl Müdürlüklerine yapılacak. İş hakkı uygulama yönetmeliğinde bu çerçevede revize edilecek çok fazla bir şey yok. Eskiden Şehit ve Gazi İşlemleri Şube Müdürlüğü yazan yerleri Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü olarak değiştirmeleri yeterli. Bunun yanında ASP İl Müdürlerine de bu konuda 10 günlük eğitim verildiği, bu eğitimin 07.03.2014 tarihinde son bulacağı düşünüldüğünde en geç 10.03.2014 tarihine kadar yönetmeliğin çıkarılacağı ve 10.03.2014 itibari ile başvuruların modüle yüklenerek sürecin işlemeye başlayacağı tahmininde bulunabiliriz. Allah sizden de razı olsun. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
27 Şubat 2014

sanırım yerel seçimlerden önce çıkacaktır.

 Avatar Yok
28 Şubat 2014

Yasa tasarısını artık hepimiz biliyoruz, umarım bununla ilgili bir değişiklik yapılmaz…..

 Avatar Yok
28 Şubat 2014

mart ayının 10nuna kadar yayınlanır diye tahmin ediyorum

 Avatar Yok
28 Şubat 2014

artık dayanacak halimiz kalmadı çıksın artık şu yasa…

 Avatar Yok
03 Mart 2014

Beklemekten yorulduk artik.bu ay su ay derken kac ay oldu

 Avatar Yok
03 Mart 2014

Arkadaslar galiba meclis tatile girdi yerel secimden dolayi .yonetmenligi cikartirlarmi acaba bu gunlerde.hepimiz icin hayirli olsun.

 Avatar Yok
03 Mart 2014

Arkadaslar galiba meclis tatile girdi yerel secimden dolayi .yonetmenligi cikartirlarmi acaba

 Avatar Yok
07 Mart 2014

10 martta çkıcak inşallah en geç 18 marta kadar çıkması bekleniyor

 Avatar Yok
01 Nisan 2014

Selamun aleyküm hamit abi face de beni neden engellediğinizi merak ettim sizi sahsen tanimiyorum ama karsiliksiz yaptığız hizmetten dolayı saygı duyduğum halde?

 Avatar Yok
07 Nisan 2014

hamit Bey
merhaba ;
seçim de bitti fakat yönetmelik ile ilgili bir gelişme olmadı ?
beklemekten başka bişe yapmıyoruz eşim memur oldu ben özelde calısıyorum tayin işi var eşimin fakat bizim memurluk işi mualla oldugundan tayyın işini ertelıyoruz .
Son durum nedir bize bılgı verebılırmısınız.

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun