Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
05 Şubat 2014

Merhaba Hamit Bey,Öncelikle bize zaman ayırdığınız ve sorularımızı özveriyle cevapladığınız için çok teşekkür ederim.  Haberlerde okuduğuma göre Cumhurbaşkanımız tarafından torba yasa onaylanmış. Bizimle ilgili madde de bu yasanın içinde varsa ve geçtiyse yönetmelik ne zaman çıkar çok fazla bekledik. Aile ve sosyal politikalar bakanlığını aradığımda ocak sonu dendi ama çıkmadı şimdi ise bilmiyorlar.Yeniden mi yönetmelik hazırlanacak yada var olan hazırlanmış yönetmelik mi düzenlenecek. Açıkcası daha çok mu beklicezz..

7 Cevap |
7.380 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
05 Şubat 2014

Merhabalar, iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Halihazırda Mecliste görüşülmekte olan torba yasanın aşağıda görülen 40 ve 41. maddeleri bahsettiğiniz düzenlemeyi içermektedir;
———————————————————————–
MADDE 40- 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun ek 1 inci maddesinde geçen “İçişleri Bakanlığınca” ibareleri “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca” şeklinde, son fıkrasında yer alan “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı” ibaresi “İçişleri Bakanlığı” şeklinde değiştirilmiş ve aynı maddenin yedinci fıkrasına aşağıdaki cümle eklenmiştir.

“Bu madde kapsamında atama teklifi yapılarak göreve başlayanlar, niteliklerini taşıdıkları veya eğitim durumları itibarıyla ihraz ettikleri unvanlara ilişkin kadro ve pozisyonlara, görev yaptıkları kamu kurum ve kuruluşlarınca atanabilir.”

MADDE 41- 3713 sayılı Kanunun geçici 13 üncü maddesinin birinci fıkrasında yer alan “İçişleri Bakanlığına” ibaresi “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına”, ikinci fıkrasında yer alan “İçişleri Bakanlığınca” ibaresi “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca” şeklinde, dördüncü fıkrası ise aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce ek 1 inci maddeye göre yapılan başvurularda bu madde hükümleri uygulanır.”
—————————————————————–
Bu kapsamda bu hafta içerisinde Meclis Genel kurulunca yasanın onaylanmasını müteakip, Cumhurbaşkanı tarafından onaylanarak resmi gazetede yayımlanmasını müteakip iş hakkı uygulama yönetmeliği onaya çıkarılacaktır. Yasanın yürürlüğe girmesinden itibaren yönetmeliğin 2-3 gün içerisinde çıkarılacağını değerlendiriyorum. Bu itibar ile en geç Şubat ayının son haftası iş hakkı uygulama yönetmeliği çıkarılmış olacaktır. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
05 Şubat 2014

peki yönetmelik şubatta çıkmassa atamalar eylül ayınamı sarkar

 Avatar Yok
05 Şubat 2014

atamalar kesin mart ayında yapılacakmıniye bu kadar zorluyolar

 Avatar Yok
05 Şubat 2014

hamitbey peki hakarayacak merci neresi bi yönetmelik bukadar uzarmı

 Avatar Yok
05 Şubat 2014

kardeş inşallah allahım herkesin gönlüne göre versin hep bekliyoruz.

 Avatar Yok
07 Şubat 2014

inşallah herkes beklediği iş hakkına en yakın zamanda kavuşur.

 Avatar Yok
09 Mart 2014

merhaba benim abim 1985 te çıkan yangında askerlik görevini yaptığı sırada yanarak can veriyor ailem maaş alıyor bu yasayla ilgili iş başvurusu yapabilir miyim teşekürler

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun