Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
27 Şubat 2014

Merhabalar hamit bey nasılsınız bizler için elinizden geleni yapıyorsunuz.Çok sağolun
Tekrar bir iki sorum var benim hamit bey
Üniversite resim-iş öğretmenliği son sınıf öğrencisiyim kendi bölümüm üzerinden atanma ihtimalim var mıdır?
2330 kanun kapsamındayız faizsiz konut kredisi alabilir miyiz? Artı istediğimiz yerde istediğimiz bir konuta sahip olabilir miyiz?
Son olarak hamit bey eğer hem memur hem atanır öğretmen olursam memurluk hakkımı kardeşlerimden biri kullanabilir mi?
Cevaplarınız için çok sağolun Allaha emanet olun saygılarımla

1 Cevap |
5.452 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
27 Şubat 2014

Merhabalar kardeşim, teşekkür ederim, umarım sizler de iyisinizdir? Eğer kadro durumu müsaitse tabi ki resim öğretmeni olarak da atanabilirsiniz. Ancak bu yönde kadro bulunmaması halinde münhal diğer kadrolara atamanız yapılacaktır. 2330 sayılı kanında kapsamı vazife malulleri ile Şehit yakınları Faizsiz konut kredisi hakkına sahiptirler. İstediğiniz yerde istediğiniz konutu alabilirsiniz. Detay sorularınızın yanıtı için aşağıdaki linkte bakmanızı öneririm. Öğretmen olarak atanmanız durumunda eğer henüz iş hakkı kapsamında atama işleminiz yapılmamışsa dilekçe ile müracaat ederek, iş hakkından yararlanmak istemediğinizi ve başvurunuzun değerlendirmeye alınmamasını ivedi olarak bildirerek iptal ettirirsiniz. Böyle bir durumda atama işleminiz henüz yapılmamış olduğundan iş hakkından kardeşleriniz yararlanabilecektir. Ancak iş hakkı kapsamında memur ya da işçi olarak atanıp iş başı yaptıktan sonra öğretmen olarak atanmanız halinde iş hakkı kullanılmış olacağından böyle bir durumda kardeşlerinizin iş hakkından yararlanabilmelerine imkan bulunmamaktadır. Hakkınızda hayırlısı olsun. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun