Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
27 Şubat 2014

Hamit abi selamlar her sıkıştıgımızda yanımızda oldugun için teşekkur ayrıca ederız. İçişlerınin sitesınde yayınladı habere gore yonetmelıgın aile ve sosyal polıtıkalar bakanlıgınca yayınlayacagını ve bundan sonraki butun işlemlerın aile sosyal bakanlıgının yurutecegınden bahsedıyor. Pekı hamıt abi bu şu demek mi sil baştan tekrar hazırlanması görüşülmesi vs. yanı bız yönetmeligin cıkmasını buyuk ıhtımal 4 veya 5 ay daha beklemek zorundamıyız. İyi çalışmalar saygılar ..

6 Cevap |
5.802 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
27 Şubat 2014

Aleykümselam kardeşim, normal şartlarda iş hakkı uygulama yönetmeliğinin çoktan çıkarılması gerekiyordu. Sürekli uygulamaya yönelik değişiklikler yapılması sürecin bu zamana kadar uzamasına neden oldu. Yasal değişiklik ile iş hakkı kapsamında eskiden İçişleri Bakanlığınca yapılan iş ve işlemlerin bundan böyle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca yapılacağı hüküm altına alındı. Daha sonra bu zaman kadar yapılan başvuruların 07.03.2014 tarihine kadar Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüklerine devredilmesine yönelik İçişleri Bakanlığı emir yayımladı. Bu da demek oluyor ki, bundan sonra yeni uygulamada iş başvuruları ASP İl Müdürlüklerine yapılacak. İş hakkı uygulama yönetmeliğinde bu çerçevede revize edilecek çok fazla bir şey yok. Eskiden Şehit ve Gazi İşlemleri Şube Müdürlüğü yazan yerleri Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü olarak değiştirmeleri yeterli. Bunun yanında ASP İl Müdürlerine de bu konuda 10 günlük eğitim verildiği, bu eğitimin 07.03.2014 tarihinde son bulacağı düşünüldüğünde en geç 10.03.2014 tarihine kadar yönetmeliğin çıkarılacağı ve 10.03.2014 itibari ile başvuruların modüle yüklenerek sürecin işlemeye başlayacağı tahmininde bulunabiliriz. İş hakkı uygulama yönetmeliğinin 4-5 ay ötelenmesi gibi bir durum söz konusu değil. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
27 Şubat 2014

tahminen yapılacak olan eğitimden sonra müracatlar başlayacaktır.

 Avatar Yok
04 Mart 2014

biz zaten valilikere basvurumuzu yapmışstık şimdi tekrar tüm evrakları baştan toplayıp aile ve sosyal politikalr müdürlüklerinemi basvurucaz yoksa evraklrımızı oraya ileteceklerimi ben bunu merak ediyorum

 Avatar Yok
04 Mart 2014

yani tekrar müracat edicezmi demek oluyor bu.yoksa müracak ettiğimiz valilikler evraklarımızı asp il müdürlüklerine ileteceklermi

 Avatar Yok
10 Mart 2014

yönetmelikler ne zaman yayınlanacak mart ayında olacak demişlerdi fakat hala birşey çıkmadı

 Avatar Yok
13 Mart 2014

yönetmelik çıktı geçenlerde çıktı. fakat yine 1-2 ay daha başvuru almazlar. alsalarda bakanlıkta bekler diye düşünüyorum.

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun