Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
16 Mart 2014

Hamit Bey,

Ağabeyim, 2002 yılında silah arkadaşı yemekhaneyi taraması sonucu 4 arkadaşıyla şehit oldu. Şahadet belgemizi aldık; Askeri tören yapıldı; ama haklarımız verilmedi. Bize, verileceği söylendi eve gelen komutanlar tarafından… 2004 yılında mahkemeye de verdik, ama tazminat alamadık. Annem ve Babamı aylığa da bağlamadılar. Bize sağlanan tek hak benim askere alınmamam oldu. Babamı 1 seneyi geçti emekli ettiler. Tazminat alabilir miyiz? İhtimal var mı?

Şimdiden teşekkür ederim.

4 Cevap |
5.400 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
18 Mart 2014

Zamanaşımına uğramış olması gerekir ama yine de durumun şartları etkileyebilir

 Avatar Yok
16 Mart 2014

Değerli kardeşim, maddi ve manevi tazminat davası açabilme sürelerini geçirdiğiniz için bu yönde dava açamayacağınızı değerlendiriyorum. Ancak yine de eldeki bilgi ve belgelerle birlikte konusunda uzman bir avukata danışmanızda fayda var. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
16 Nisan 2014

Zamanaşımına uğramış olması gerekir ama yine de durumun şartları etkileyebilir

 Avatar Yok
10 Eylül 2014

Tazminat davası açmak için sürenizi geçirmiş olabilirsiniz ama yinede elinizden gelen her şeyi yapmanızda fayda var bu işin arkasını bırakmayın..

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun