Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
10 Mart 2014

Merhaba ben 2000 yılında antisosyal kişilik bozukluğu teşisiyle terhis oldum sivile döndükten 2 yıl sonra askerlik şubem çağırdı. Askeri hastaneye sevk etti aynı raporu verdi ve kronik nitelik kazanmıştır yazdılar suç tarihlerinde ve halen askerliğe elverişsizdir raporu verdiler haklarım nedir?

3 Cevap |
9.105 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
10 Mart 2014

Merhabalar, bahse konu rahatsızlığınız görevin sebep ve tesiri ile meydana gelmediğinden ve vazife malulü olmamanızdan dolayı bu kapsamda herhangi bir hakkınız yoktur. Sivil hayattan gelme ve askerlikten kaynaklı olmayan bu tür rahatsızlıklar dolayısı yararlanabileceğiniz herhangi bir imkan bulunmamaktadır. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
12 Mart 2014

askerlik sübesinden tekrar sevk alıp merkez komutanlığın aonaylatıp tekrar sevk almaınız gerekiyor

 Avatar Yok
15 Mart 2014

Benim anti-sosyal kişilik bozukluğum askeriyede meydana geldi askerden önce böyle sorunum yoktu. 93 yılında gittim 2000de terhis oldum sivile geldikten sonra anlayamadığım konu askerlik şubem askeri hastaneye sevk etti ve buradan da askerliğe elverişsizdir ve kronik nitelik kazanmıştır raporu verdiler benim bir daha sevk almam herhalde gerekmiyordur. 93 ten 2000 yılına kadar ceza evleri disiplin ceza evleri askeri cezaevleri ve il jandarma komutanlıklarında gördüğüm kötü muamelelerin bunların temel sebebini oluşturduğunu düşünüyorum. Sanırım anlatabildim! Bunun yanı sıra, maddi ve manevi boyutunu tahmin edersiniz bu durumda haklarımı aramak istiyorum. Ne yapmam gerekir? Siz değerli arkadaşlardan bilgilerinizi ve yorumlarınızı benimle paylaşmanızı rica ediyorum.
Hepinize saygılar sunarım.

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun