Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
20 Mart 2014

Hamit bey merhaba, babam polis memuru ve görevdeyken trafik kazası sonucu vefat etmiştir. Annem ve bana maaş bağlanmıştı. İş başvurusu esnasında sgktan 5434/45 vazife malülü evrağı aldım ve valiliğe evraklarımı teslim ettim. Acaba bu yeni çıkacak yasada benimde iş hakkım olur mu? Bu belirsizlik yüzünden bir hayli tereddütlerim oldu yardımcı olursanız sevinirim,saygılarımla

7 Cevap |
4.933 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
20 Mart 2014

Merhabalar kardeşim, 5434/45 vazife maluliyeti kapsamında Şehit polis çocuğu olarak sizin de iş hakkınız bulunmaktadır. İçinizde herhangi bir tereddüt olmasın. 3713 s.k.’nun EK-1 maddesine göre; “5434 sayılı Kanunun mülga 45 inci maddesi ile 5510 sayılı Kanunun 47 nci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen haller kapsamında Emniyet Teşkilatından Emniyet Hizmetleri Sınıfına mensup personelden hayatını kaybedenlerin eş veya çocuklarından birisi ile ana, baba veya kardeşlerinden birisi olmak üzere toplam iki kişi; ana, baba ve kardeşi yoksa eş veya çocuklarından toplam iki kişi; eş veya çocuğunun yoksa ana veya babası ile kardeşlerinden birisi olmak üzere toplam iki kişi, ana veya babanın bu hakkı kullanmaması durumunda ise bir diğer kardeşi olmak üzere toplam iki kişiye iş hakkı tanınmıştır. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
20 Mart 2014

Cok teşekkür ederim allah sizden razı olsun

 Avatar Yok
21 Mart 2014

yönetmeliğe göre görev başında iken malül alanlara bir hayatını kaybedenlerin yakınlarına iki iş hakkı tanınmıştır.

 Avatar Yok
25 Mart 2014

benim babamda TSK 5434 SAYILI KANUN 45 VE 56 MADDE UYARINCA VAZİFE MALÜLÜ ACABA BENİMDE İŞ HAKKIM VARMI ?

 Avatar Yok
26 Mart 2014

(Vıyola) sizinde iş hakkınız var,başvuru yapabilirsiniz

 Avatar Yok
27 Mart 2014

yönetmeliğe göre görev başında iken malül alanlara bir hayatını kaybedenlerin yakınlarına iki iş hakkı tanınmıştır.

 Avatar Yok
25 Mayıs 2014

yeni 6495 sayılı torba yasa ile görev başında iken malül alanlara bir hayatını kaybedenlerin yakınlarına iki iş hakkı tanınmıştır

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun