Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
11 Nisan 2014

Öncelikle tüm Şehit ve Gazi yakınlarını aydınlatan bu platformu ve saygı değer Hamit bey’i teşekkürlerimi sunarım. Benim merak etttiğim husus; Benim babam ordu vazife malulu istihdam hakkı için başvuruda bulunduk ve ben fakülte mezunuyum. Askerlik hizmetini henüz yapmadım. 31 Aralık 2015 yılına kadar tecilliyim bu durumdan dolayı atamam yapılsa dahi memuriyetim engellenir mi ? Yoksa atamam olduktan sonra göreve başlayıp 1 yıl sonra askere gitsem yerleştiğim kadro ile ilgili bir sıkıntı çıkar mı ?

2 Cevap |
3.941 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
11 Nisan 2014

Merhabalar, ben teşekkür ederim. Askerliğinizin tecilli olmasının iş hakkı kapsamında atamanız üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi olmaz. Teciliniz bitmeden önce atanmanız halinde aday memurluk sürenizin bitmesine kadar askerlik tecil sürenizi uzatabilirsiniz. Bu konuda herhangi bir sorun olmayacağını değerlendiriyorum. Ancak içinizin rahat olması açısından bağlı olduğunuz yerli askerlik şubesi ile görüşmeniz halinde size daha detaylı bilgi vereceklerdir. Hakkınızda hayırlısı olsun. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
19 Nisan 2014

sonuçta bu sizin hakkınız bencede sorun olmaz askerlik bitikten sonrada iş hakkınız verilmesi gerekir diye düşünüyorum…..

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun