Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
21 Mayıs 2014

Hamit Bey Merhabalar, Ben Şehit Astsubay kardeşiyim. Abim 1 aylık Astsubaydı. Diyarbakırda araçla geçerken mayın patlaması sonucu şehit olmuştur.Ve Ben de Memur olarak çalışmaktayım askerlikten muaf olmak istiyorum.Askerlik şubesine gittim muaf olmazsınız dediler. AYİME dava açsam kazanabilir miyim. Saygılarımlarımla iyi günler iyi çalışmar dilerim.

6 Cevap |
4.177 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
21 Mayıs 2014

bence muaf olması lazım….hakkınızda hayırlı ne ise o olsun..

 Avatar Yok
21 Mayıs 2014

bence muaf olması lazım….iyi günler allah kimse şehit acısı yaşatmasın
..

 Avatar Yok
21 Mayıs 2014

Merhaba kardeşim, askerlik muafiyeti hakkınız maalesef bulunmamaktadır. Ancak acemi eğitiminizi müteakip yerli askerlik şubelerine yakın birliklere tertip edilmeye yönelik olarak yerli askerlik şubenize askerliğin her safhasında dilekçe ile başvuru yapabilirsiniz. Bu hususta yasa ile hakkın verilmemesi nedeni ile dava açsanız bile sonuç alabileceğinizi sanmıyorum. Askerlik muafiyetine ilişkin detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Saygılarımla.
————————————————————————————————————–
http://www.gazihaber.com/haber/3367/askerlik-muafiyeti-kimlere-taniniyor.html


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
22 Mayıs 2014

merhabalar bildiğim kadarı ile muaf hakkınız bulunmamaktadır ama yine de hamit bey size gereken cevabı verecektir. saygılarımla

 Avatar Yok
27 Mayıs 2014

muafiyet olmasa da askerliğinizi yerli askerlik şubesinde yapabilme imkanı olduğunu biliyorum.

 Avatar Yok
28 Mayıs 2014

bence muaf olması lazım sonuçta şehit kardeşisınız

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun