Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
05 Haziran 2014

Hamit bey merhaba size birkac sorum olacak :
1.5434/45 ve 56 ya tabi vazife malulü cocugu olarak ben memuriyet hakkini kullandigimda babamin maasi kesilir mi?
2. Ben haziran 2015 te mezun oluyorum. Hemen basvurumu yapinca atama sureci nasil olacak yani ben kuraya mi katilacagim ve sizin tahminlerinizle ne kadar sure beklerim.
3. Hamit bey ben malul cocuguyum fakat hala seyahat kartini alamadim elime ne zaman gecer butun basvurulari nisan ayinda bizzat gidip yaptik.
4.is hakkindan yararlanan universite 4 yillik mezunlarin daha iyi yerlere atanacagi soyleniyor dogrulugu nedir?
simdiden tesekkur ederim.

2 Cevap |
5.313 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
05 Haziran 2014

Merhaba kardeşim, siz memur ya da işçi olarak atanırsanız babanıza bağlanmış olan vazife malulü aylığı kesilmez. Mezun olur olmaz başvurunuzu yaparsanız başvuru yaptığınız Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğünün çalışma hızına da bağlı olarak ocak 2015′e kadar atama işleminizin tamamlanabileceğini değerlendiriyorum. Ancak çeşitli yazışmalar yapılır, hak sahibi tespit komisyonu geç karar alır, başvurunuz da geç Bakanlığa gönderilirse o zaman iş hakkı kapsamında atamanız da o nispette gecikecektir. Bu anlamda net bir takvim belirtebilmek de çok zor. Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre, ücretsiz seyahat kartlarının basılarak hak sahiplerine verilmeye başlaması ağustos 2014 itibari ile gerçekleşecek. Eğitim seviyesine göre atanabileceğiniz yerler de daha iyi olacaktır. Bu anlamda üniversite mezunu olarak başvuru yapmanızda fayda var. Hakkınızda hayırlısı olsun. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
17 Eylül 2014

hayır kesilmez ben keendim işe başladım kesilmeyeceğini söylediler…

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun