Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
16 Haziran 2014

Hamit bey öncelikle merhaba. Hamit bey ben 1995 tarihinde askerde kaza yaptım fakat herhangi bir maddi ve manevi tazminat davası açmadım. Ama 2009 tarihinde yaptığım kazadan dolayı bazı rahatsızlıklarım’dan dolayı bağlı bulunduğum askerlik şubesinden Diyarbakır Asker Hastanesine sevkimi istedim ve heyet bana Askerliğe elverişli değildir raporu verdi. Aldığım rapora istinaden SGK benim geçici maluliyetime karar verdi ve 2009 da emekli edildim. Tekrar SGK 2012 tarihinde benden rapor istedi ve bende Gata Asker Hastanesi Ankara’dan askerliğe elverişli değildir raporu aldım. SGK’a daha sonra malulliyetimin sürekli olduğuna karar verdi. Hamit bey geçen gün bir siteden (Vücut bütünlüğünün ihlalinden doğan zararlarda zamanaşımı süresi kesin teşhisten, özellikle sürekli sakatlığa ilişkin kesin raporun öğrenilmesinden sonra işlemeye başlar.) diye benzer yargıtay kararları gördüm ve bende son aldığım rapora istinaden sakatlığımın kalıcı olduğunu vede sakat kaldığımı 18 sene sonra öğrendim bu durumda benim maddi veya manevi tazminat hakkım var’mı? Dava açarsam bir sonuç elde edebilir’miyim? vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkür ederim Allah’a emanet olun. Saygılarımla.

3 Cevap |
6.101 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
16 Haziran 2014

Merhaba kardeşim, 16.06.2014 tarihi itibari ile en son aldığınız rapordan dahi 1 yıllık süreyi çoktan geçirmişsiniz. Yani bu durumda tazminat davası açabilme süresini geçirdiğinizden maddi ve manevi tazminat davası açabileceğinizi sanmıyorum. Sitemizi takip eden hukukçular da bu hususta düşüncelerini belirteceklerdir. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
19 Haziran 2014

Mehmet yaşar şahin bey öncelikle merhaba bu konuyla ilgili bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim ama ikinci aldığım rapor MSB sağlık dairesi tarafından şubat 2013 tarihinde onaylamış ve SGK 24.05.2013 tarihinde maluliyetimin sürekli olduğuna karar vermiştir ve yaklaşık 15 gün sonra maluliyetimin sürekli olduğunun yazısını bana göndermiştir fakat ben sakatlığımın hangi durumda olduğunu öğrenmek için ANKARA’ya giderek en son MSB sağlık dairesi tarafından onaylanan raporumu ve rapor üzerinde MSB sağlık dairesi tarafından maluliyeti süreklidir kararlı yazısıyla beraber 10.09.2013 tarihinde tebliğ aldım. Bu durumda ben 09.06.2014 tarihinde MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI’NA maddi ve manevi tazminat verilmesi talebinde bulundum. Demek istediğim en son GATA tarafından almış olduğum rapor hiç bir kurum tarafından sağlığımla ilgili ve bedensel zararımın ne boyutta olduğunun bilgisi verilmemiştir. Bedensel zarar boyutumu öğrenmek için kendi imkanlarımla ANKARA’ya giderek 10.09.1013 tarihinde bedensel zarar kabiliyetimi öğrendim. Bu durumda 1 senelik zamanaşımı hangi derece beni etkileyeceği konusunda şahsıma bilgi vermenizi rica ediyorum. Aynı zamanda Hamit bey sizinde konuyla ilgili bilgileriniz varsa benimle paylaşırsanız sevinirim sayın Mehmet Yaşar ŞAHİN bey ve Hamit bey sonsuz şükranlarımı sunar Allaha emanet olun. Saygılar

 Avatar Yok
28 Temmuz 2014

başınız sağolsun..Allah sabır versin…devletimiz neden bu durumda olan insanlara sahip çıkmıyor

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun