Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
26 Eylül 2014

Merhabalar 2000 yılı temmuz ayı 19 gecesi Sivas tıp fakültesinde vefat eden ağabeyim uzm. jan. faruk kazancı şehit statüsüne alınmamıştır. Bu gerekçe ile de şahadet belgesi tarafımıza gönderilmemiştir. Hastalığının cereyan etmesi durumu vazife altında iken yasanmıs bir olaydır. Önce diyarbakır askeri hastanesinde tedavi altına alınmış. hiçbir sonuç alınamamış ve hava değişimi için izne gönderilmiştir. vefat olayı bu dönem içinde gerçekleşmiştir. şimdi K.K.K ve J.G.K tarafına yazmış olduğumuz dilekçelerde hastalık sebebiyle vefat olduğu gerekçesiyle şehit sayılmıyor denilmektedir. Bu konu ile ne yapabilirim ve ayrıca babamda 1974 kıbrıs barıs harekatı gazisidir vefat eden ağabeyimin eşi maaş almaktadır anne ve babam herhangi bir maaş almamaktadır. yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim

3 Cevap |
4.563 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
26 Eylül 2014

Merhabalar kardeşim, anladığım kadarı ile görev yaptığı süre dikkate alınarak yalnızca eşine aylık bağlanmış ve vazife maluliyeti kapsamında değerlendirilmemiş. Bizzat görevin sebep ve tesiri ile gerçekleşmeyen bünyesel rahatsızlıklar nedeni ile oluşan vefat hadiseleri için maalesef vazife maluliyeti hükümleri işletilmiyor. Yani bu tür rahatsızlıkların görevden kaynaklı olduğunu somut olarak ispatlayabilmek çok zor. Örneğin operasyon esnasında kalp krizi geçirerek Şehit olan bir kardeşimizin yakınlarına da aylık bağlanmadığı gibi hiçbir haktan da yararlanamadılar. İlk SGK’a maaş bağlanması için başvuru sürecinde olumsuz yanıt aldığınızda dava yoluna gidebilirdiniz, ancak anladığım kadarı ile dava açma sürelerini de geçirmişsiniz. Şu saatten sonra bir netice alabileceğinizi sanmıyorum. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
29 Eylül 2014

HAMİT BEY MERHABA HAMİT BEY ACABA DOSYASI BAKANLIKTA ONAYLANANLARIN HEPSİMİ ATANACAK YOKSA KURA YOLU İLE 2500 KİŞİNİN ATAMASI MI YAPILACAK SORUYU CEVAPLASAN SEVİNİRİM SAYGILAR SELAMLAR ALLAHA EMANET OL

 Avatar Yok
23 Ekim 2014

geçmiş osun… abinizin bünyesel nedenlere bağlı değil de bizatihi görev kaynaklı bir nedene bağlı olması gerektiği kanısıyla şehit saymadıklarını düşünüyorum.

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun