Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
04 Eylül 2014

Merhaba Hamit abi babam 2012′de görev başindayken btö mansupları tarafından açılan ateş sonucu yaralandı. Hastanede 15 gün yada 30 gün ıstarahat raparu aldi,bir yıldan az bir süre içinde yüzde 66 engelli raporunu da aldık.Nakdi tazminat almak ve melulluğe ayrılmasi için başvurumuzu yaptık.Başvurumuza cevap olarak bıze gönderilen yazıda malullüğe red ancak hastaneden aldığı 30 günlük istirahat raporunu istediler. Hamit abi bunu göndersem ve nakdi tazminat almayı hak kazanırsam babam malul sayılır mı ve iş hakkı tanınır mı? yardımcı olabılırsenız çok sevınırız Hamit abi saygılarımla Hoşçakalın.

3 Cevap |
3.937 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
04 Eylül 2014

Değerli kardeşim, öncelikle görevin sebep ve tesiri ile oluşan mevcut rahatsızlığın GKK olarak görev yapamayacak konuma gelindiği ya da en az % 60 sakatlık oranı olduğunun tespiti için Milli Savunma Bakanlığında hastaneye sevkinize esas yazının gönderilmesini talep edelim. Aşağıdaki linkten taslak dilekçe örneğini indirebilirsiniz. Hastaneden görev yapamaz ya da % 60 ve üzeri sakatlık oranı olan raporu almanız halinde SGK’a malul Gazi olarak emekli olabilmenize yönelik başvuruda bulunalım. Süreci bir avukat danışmanlığında götürmeniz yararınıza olacaktır. Son alacağınız rapora istinaden maddi ve manevi tazminat davası açma sürelerini de geçirmemenizde fayda var. Sitemizi takip eden avukat arkadaşlar konu ile ilgili size gerekli yönlendirmeyi yapacaklardır. Hakkınızda hayırlısı olsun. Saygılarımla.
———————————————————————————-
http://dilekce.gazihaber.com/ornekler/gecici-koy-koruculari-hastaneye-sevk-dilekce-ornegi.doc


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
05 Eylül 2014

merhaba abi size gönderecem abi butun evrakları

 Avatar Yok
28 Eylül 2014

merhaba hamit abi ben 2004 yılında askerde kaza ile arkadaşım tarafından sol ayak dizkapagı 1m üstünde vuruldum ve erzurum fevzi çakmak askeri hastanesinde amaliyat oldum ve istanbula geldim agrılarım artıgı için haydar paşa askeri hastanesinde 2 inci amaliyatımı oldum ondansonra erzurum askeri hastane ile birlikte toplam
7 ay havadegişimi aldım 2ay 3ay 2ay ve ensonunda bana B/11/F 1 askerlige elverişli degildir raporu verdiler ben erken emeklilik için neyapmalıyım yararlana bilirmiyim bana yardımcı olursanı sevinirim saygılarımla

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun