Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
24 Eylül 2014

Öncelikle selamlar Hamit bey, bilgilerinizle bizleri aydınlattığınız için şimdiden teşekkür ederim. Ben eşimden dolayı sivil terör mağduruyum. Çıkan yasalarda bizlerin de şehit ve gazi yakınları gibi elektrik ve su faturalarından indirim uygulanacağını biliyorum.. Ama kurumlara gittiğimizde sadece şehit ve gazilerin bundan faydalandığını söylüyorlar..nette araştırdım ama sağlıklı bir bilgiye ulaşamadım. Bu konu hakkında bilgilendirirseniz çok sevinirim saygılar.

6 Cevap |
6.428 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
24 Eylül 2014

A.s. kardeşim, ben teşekkür ederim. 6495 sayılı yasanın 88. maddesi ile 8/1/2002 tarihli ve 4736 sayılı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Ürettikleri Mal ve Hizmet Tarifeleri ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanununda değişiklik yapılarak; “1005 sayılı Kanun ve 3292 sayılı Kanun kapsamında vatani hizmet tertibinden aylık bağlananlar ile 5434 sayılı Kanunun 56 ncı, mülga 45 inci ve 64 üncü maddelerine veya 5510 sayılı Kanunun 47 nci maddesine göre harp veya vazife malullüğü aylığı bağlananların ya da 2330 sayılı Kanuna veya 2330 sayılı Kanun hükümleri uygulanarak aylık bağlanmasını gerektiren kanunlara göre aylık bağlananların veya harp veya vazife malulü sayılanlardan sınıf veya görev değiştirerek çalışmaya devam eden kamu görevlileri ile harp veya vazife malullüğü aylığı almakta iken 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesi kapsamında çalışmaya başlamaları nedeniyle ödenmekte olan aylıkları kesilenlerin, bu fıkrada sayılan kanunlar veya maddeler gereğince dul ve yetim aylığı bağlananların ikametgâhlarında kullandıkları elektrik enerjisi ücreti % 40′tan; belediyelerce tahakkuk ettirilecek su ücreti ise % 50′den az indirim içermemek üzere belirlenecek tarife üzerinden alınır.” hükmü getirilmiştir. Görüleceği üzere, 5233 s.k. kapsamı sivil terör mağdurları bu kapsamda değerlendirilmemiş olup, elektrik ve su indirimi hakları bulunmamaktadır. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
24 Eylül 2014

emekli sandığı kanununa görehayır faydalanamazsınız

 Avatar Yok
25 Eylül 2014

şehit kızıyım,evliyim. iş hakkından yararlandım. elektrik su indiriminden yararlanabilir miyim?

 Avatar Yok
25 Eylül 2014

İş hakkı kapsamında yerleştirilmesi yapılan şehit yakınları bu indirimden de faydalanabilmektedir.

 Avatar Yok
15 Ekim 2014

Sivil terör mağdurları sadece tazminat maaş ve iş hakkına sahipler.

 Avatar Yok
25 Şubat 2015

Maaş ve İş İstihdamı dışında hiçbir hak verilmedi bize. Sözde şehit statüsüne alındık…

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun