Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
21 Kasım 2014

2008 yılında vazife malüliyeti verildi ve tarafıma hiç bi tazminat ödenmedi tazminat hakkım var mı varsa bunu nasıl öğrenebilirim saygılar…

4 Cevap |
3.957 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
21 Kasım 2014

Merhabalar kardeşim, Vatani görevini yaparken 3713 veya 2330 sayılı yasa haricindeki olaylar sebebiyle hayatını kaybeden veya malul olanlara maalesef TAZMİNAT ödenmemektedir. Ancak malul olduğunuz raporla kesinleştikten 1 yıl içerisinde maddi ve manevi tazminat davası açabilirdiniz. Bu süreyi de geçirmişsiniz. Bu hususta sizlere de tazminat verilebilmesine yönelik başta Gazihaber.com köşe yazarlarından Görev Gazisi Sn. Rafet KELEŞ başta olmak üzere bir çok arkadaşımız yoğun olarak talepleri Devlet büyüklerimize iletmeye devam etmektedir. Umarız bu tazminat hakkı, geçmişe yönelik de uygulanmak sureti ile sizlere de tanınır. Yapılan örnek bir imza kampanyasına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Saygılarımla.
——————————————————————————————-
http://www.gazihaber.com/haber/3476/tazminatlar-icin-kampanya.html


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
01 Aralık 2014

Zaman aşımı süresi olay tarihinden baslamak üzere 5 yıl malesef alamazsınız.

 Avatar Yok
10 Aralık 2014

2011 yılında anayasa mahkemesi tarafından iptal edilen borçlar kanununun ilgili maddesi zamanaşımı süresini kaldırmaktaydı,aslında yine acilen zamanaşımı süresini kaldıran bir düzenleme yapılmalıdır

 Avatar Yok
12 Aralık 2014

olayda yasadiginiz zarari ogrendikten (bu kesin islem raporlariyla olabilir) 1 sene icinde tazminat davasini acmaniz gerekmektedir diye biliyorum 5 sene degil.

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun