Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
21 Kasım 2014

Bazı belediyeler su indirimi uygulamıyor, öyle bir hak olmadığını iddia ediyorlar. Bunun için ne yapmamız lazım? Yardımlarınız için teşekkürler Hamit bey…

4 Cevap |
2.600 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
21 Kasım 2014

Merhabalar kardeşim, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Ürettikleri Mal ve Hizmet Tarifeleri ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun’a göre yasal olarak hakkınız olmasına rağmen elektrik ya da su indiriminden yararlandırılmamanız halinde konunun üzerine gitmeniz ve hakkı kullanana kadar mücadele etmeniz gerekmektedir. Bu hususta görev Şehidi kızı kardeşimiz Sn. Damla Yıldız SAVUR’un sitemize ilettiği bilgilendirme mesajı aşağıda sunulmuş olup, su ve elektrik indiriminden yararlanana kadar yapmış olduğu başvuruları detaylı anlatmıştır. Umarız kısa zamanda siz de su indiriminden yararlanırsınız. Saygılarımla.

———————————————————————————-

ELEKTRİK VE SU İNDİRİMİNDEN YARARLANAN KARDEŞİMİZİN İLETTİĞİ MESAJ;

Merhaba ben babamı 05.09.2012 tarihinde gorevi basında kaybettim. Babam postaciydi ve vazife Malulu olarak kayıtlara gecti.
Bilindiği üzere su ve elektrikten belirli sekilde indirim hakkımız var. Neyse ben internetten araştırıp once belediyeye gittim bu su indirimi hakkımızı almak için tabi hemen reddettiler, haberimiz yok gibi saçma sapan bir ton sey söylediler. Hemen bimere bir şikayet dilekçesi yazdım, aradan bir hafta geçmeden belediyeden aradılar ve gerekli evrakları isteyip anında %60 indirimimizi verdiler.
Bunun uzerine elektrik dairesine gittim onların bundan sadece terör şehitlerinin yararlandığını söylediler ertesi gün bizim de yararlanabiliyor olduğumuzu gösteren kanun yazısıyla gittim, biraz sıkıntı çıkardıktan sonra aldılar dilekçeyi bolge bayisine gönderdiler. Belli sure sonra cevap geldi elbetteki olumsuzdu. Bunun uzerine gene bimere yazdım. Oradan olumlu cevap geldi tekrar gittim. Elektrik dairesine gene bölgeye dilekçe gönderdiler gene olumsuz geldi birkaç defa daha bimere yazmış olmama ragmen inatla bolge elektrik dairesi indirimi kabul etmedi. Bunun uzerine il aile ve sosyal politikalar müdürlüğüne gittim. Oradan dilekçe yazıp bir de oradan başvurmamızı istediler lakin dilekçeyi Abi’m yazmıştı kendi adına. Biraz zaman geçtikten sonra güya indirimimizin onaylandığını ama elektriğin abimin uzerine alınması gerektiğini sonrasında yararlanabileceğimizi söylediler. Zaten bu durum bana saçma geldi.
Gecen gün ilçe elektrik kurumuna tekrar gittim. Orada bu işlerle uğrasan birisiyle görüştüm beyefendi cok ilgilendi benimle oraya yeni atanmış basımdan gecen her şeyi anlattım. Adam bunların saçmalık olduğunu bu hakkın var olduğunu nasıl yapmadıklarını sanki ceplerinden mi ödüyorlar bunlar bu ne rezalet diyerek hemen birkaç yere mail attı sonrasında. Benden birkaç evrak istedi ve yaklaşık 2 hafta sonra indirimimizin gerçekleştiğini gelecek olana faturada da bununla ilgili notun yazılacaktı söylendi.
Son gelen faturamız indirimli ve sehit yakınıyor diye de yazmaktadır. 2 senelik mucadele sonunda gerçekleşti. Bizlerin sadece duyarlı insanlara ihtiyacı var arkadaslar isleri hep yokuşa sürmekten baska hiçbir sey yapmıyorlar ama eninde sonunda hak yerini buluyor.

Damla Yıldız SAVUR
Görev Şehidi Kızı


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
21 Kasım 2014

tşkrler hamit bey ama defalarca kez başvuru yapılmasına rağmen hiç bi şekilde tabiri caizse takmıyorlar BİMER’e dilekçe yazsak faydası olurmu…

 Avatar Yok
25 Kasım 2014

belge götürmen yeterli olacak sanırım..

 Avatar Yok
03 Aralık 2014

Bence bimerin yanısıra akime de yazın faydası olur

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun