Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
02 Aralık 2014

Hamit Bey öncelikle mehabalar Terörle mücadele şube müdürlüğünde çalışmakta iken sıralı amirlerimce müdürlüğümüzce yürütülen bir soruşturmanın evraklarınını tamamlamak üzere görevlendirildim üzerime zimmetli araçla evrakları almaya gideceğim yere seyir halinde iken karışmış olduğum trafik kazasınin akabinde karşı araçta bulunan 3 şahıs tarafından saldırıya uğradım.şahıslardan biri döner bıçağı ile sol dizimin arka tarafından beni ağır yaraladı.Daha sonra SGK ya başvurdum 5434 sayılı kanun kapsamında vazife malülü oldum. Mahkemeye başvursam Mevcut olay itibari ile 2330 sayılı kanun kapsamında vazife malülü olabilirmiyim.teşekkürler

8 Cevap |
5.493 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
02 Aralık 2014

Merhabalar, idari bir görev dolayısı ile seyir halinde iken geçirdiğiniz trafik kazası ve karşı araçta bulunanlarca yaralanma hadisenizin 5434/45 kapsamında değerlendirilmesinin isabetli olduğunu değerlendiriyorum. Ancak, mesela o araçta bulunanları takip ederken böyle bir hadise meydana gelmiş olsaydı ya da yaralamayı yapanlar göreviniz dolayısı ile bu fiili gerçekleştirseydi o zaman farklı bir yasa kapsamından söz edebilirdik. Yine de içinizin rahat olması açısından konusunda uzman bir avukata danışabilirsiniz. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
02 Aralık 2014

Crayzman; GEÇMİŞ OLSUN; emekli olma süreciniz ne kadar sürdü.Ben de vazife malülü olarak emekli olmak için sekiz aydır bekliyorum.Dosyam hala SGK kamu görevlileri emeklilik işlem dairesi sağlık kurulunda görüşülüyor.

 Avatar Yok
05 Aralık 2014

Bende evraklar gönderdim vazife malüllüğü için 2 aydır edevletten SGK evrak takibinde tahsis yazıyordu bugün egm iade yazıyor acaba son durum nedir evrak eksikliğindenmidir yada olumlu mu sonuçlandı egm ye iade ettiler bilgisi olan lütfen tardım

 Avatar Yok
15 Aralık 2014

ARkadaşlar bende buna benzer bir durum yaşadım, servis şöförü olarak görevli olduğum gün trafik kazası geçirdiö, bu kazaya istinaden yapmış olduğum başvuru sonrası bana 5434/45 ten vazife malulüğü verildi. Bende dilekçe ile başvuru yaptım 2330 sayılı kanun kapsamında değerlendirilmesi için ama bana olumsuz cevap geldi.

Neticede ben görevimi ifa ederken belediyenin tadilat yaptığı yolda yol emniyetini sağlamaması sebebi ile yola dökülen mucur ve diğer etkenler yüzünden kaza yaptım. 2330 a girmem için asaiş ve terör olayı olmalı dediler. Biz orada bir olay olsa müdahale etmiyecekmiyiz ? Polis görevli iken zaten her zaman asayişi emniyet altında tutmakta bu fiili gerçekleştirmektedir.

Ben 2330 sayılı kanundan yararlanarak idari polislik görevime devam etmek istiyorum. Hamit bey bana bir yol gösterin.

 Avatar Yok
09 Haziran 2015

Benimde 5434 kanunla idari polis malulen emekli yaptılar oysaydı benim kazam görevde oldu 2330 geçebilmem için davamı açmalıyım

 Avatar Yok
13 Kasım 2015

Geçmiş Olsun. Bende 5434 sayılı kanunla emekli oldum Ordu vazife Malulü olarak. Acaba bizde de var mıdır?

 Avatar Yok
29 Ocak 2017

merhaba hamit bey ben şuanda emekli polis memuruyum 1992 de görevim esnasında pkk törör örgütüne mensup şahıslarla girmiş olduğum silahlı çatışmada şarapnel parçasıyla yaralandım 7 gün iş gücüne manidir ve 10 günde iyileşir adli tıp kurumunun verdiği raporum var,bu nedenle çatışmadan dolayı emniyet genel müdürlüğü intihap encümeni nakdi tazminat yardımı yapılmıştır.Şimdiye kadar gazilik için müraacatta bulunmadım şiimdi müracaat etsem gazilik ünvanı alabilirmiyim rapor ve bütün evraklar bende mevcut sosyal güvenlik kurumuna müracaat etmem halinde gazilik ünvanı alabilirmiyim.

 Avatar Yok
22 Eylül 2017

2330 SAYILI KANUNA GÖRE VAZİFE MALÜLÜLÜ OLMAM GEREKİRKEN SGK KURUMUNCA 5434 SAYILI KANUN KAPSAMINDA EMEKLİ EDİLDİM. BENDE SGK NA 2016 YILININ AĞUSTOS AYINDA DAVA AÇTIM VE İLGİLİ MAHKEMEDE GÖRÜLEN DAVAMIN SONUCUNDA SGK NIN KARARININ İPTALİNE HÜKMEDİLDİ VE 2330 SAYILI KANUN KAPSAMINDA EMEKLİ OLMAM GEREKTİĞİ BELİRTİLDİ.

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun