Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
29 Aralık 2014

Ablam boşandıktan sonra kızlık soyadını mı alacak? Eniştemin ailesi soyadlarını verirlerse mi iş hakkına sahip oluyor? İlk evlendiği soyadı mı önemli? Böyle bir söylenti duyduk. Bu konuda yardımcı olabilirseniz memnun oluruz.

3 Cevap |
3.347 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
29 Aralık 2014

Merhabalar, ablanızın boşanması halinde eğer halen iş hakkı başka bir hak sahibince kullanılmadı ve duruyor ise, yararlanabileceğini değerlendiriyorum. Kaldı ki, eskiden de bu şekilde boşanması halinde iş hakkından yararlanabiliyordu. Mevzuat açısından bu hususta herhangi bir engel bulunmamaktadır. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
29 Aralık 2014

iş hakkını kullanabilir eğer başkası tarafından kullanılmadıysa saygılarımla

 Avatar Yok
01 Ocak 2015

Çok teşekkür ederim fakat ablam is hakki verildiginde kullanmak istemedi ve kizinin üzerine yaptılar. Kizi 6 yasindaydi. Isterse kizindan is hakkini alabilir mi? Yardimci olabilirseniz çok memnun olurum. Iyi aksamlar.

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun