Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
09 Aralık 2014

İyi çalışmalar Hamit bey. Bildiğiniz üzere devletimiz elektrik ve su işlemlerinde bir miktar indirim yapmakta. Sormak istediğim içme suyu belediyece temin edilmeyen hanelerde bu indirim uygulanabilir mi. Mesela Kooperatifler, içme suyu birliklerine bu indirimi uygulanması yönünde kanuni yaptırım sağlanabilir mi?

4 Cevap |
2.481 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
09 Aralık 2014

Merhabalar, su indirimi hakkını düzenleyen 8/1/2002 tarihli ve 4736 sayılı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Ürettikleri Mal ve Hizmet Tarifeleri ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanuna baktığımızda; “…belediyelerce tahakkuk ettirilecek su ücreti ise % 50′den az indirim içermemek üzere belirlenecek tarife üzerinden alınır…” hükmü yer almakta olduğundan, Belediye dışında yer alan herhangi bir kooperatif vs.’den bu yönde indirim alabilmenize yasal olarak imkan bulunmamaktadır. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
09 Aralık 2014

örneğin belediye sınırları dışında köyde ikamet etmekteyiz köylerdede köy muhtarlığı su ücretlerini toplamaktadır köylerde nasıl olacak indirim olacakmı

 Avatar Yok
12 Aralık 2014

malesef bulunmamaktadır hakkınızda hayırlısı saygılar

 Avatar Yok
13 Aralık 2014

Doğalgaza indirim yokmu ? tıpkı elektrik suya oldugu gibi ?

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun