Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
03 Aralık 2014

Vazife malülü maaşı bağlandı. İş hakkım var mıdır? Varsa bile anneme bakıyorum annemin yaşadığı şehirde atamamın yaşadığımız şehire çıkması için ne yapmam gerekir?

5 Cevap |
3.115 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
03 Aralık 2014

Merhabalar, babanız 5434/45 – 5510/47 kapsamında vazife malulü ise tabi ki iş hakkından sizler de yararlanabileceksiniz. İş hakkını düzenleyen 3713 sayılı kanunun EK-1 maddesine göre; 5434 sayılı Kanunun mülga 45 inci maddesi ile 5510 sayılı Kanunun 47 nci maddesinin birinci fıkrası kapsamında olanlardan vazife malulü sayılanların kendileri veya eş ve çocuklarından birisi, eşi veya çocuğu yoksa kendileri veya kardeşlerinden birisi; hayatını kaybedenlerin ise eş veya çocuklarından birisi, eşi veya çocuğu yoksa kardeşlerinden birisi olmak üzere toplam bir kişiye iş hakkı tanınmıştır. Bunun yanında ilk başvuru esnasında 3 il tercihi yapmanız istenecek. Ancak % 95 zaten ilk tercihinize atamanız yapılacak. Bu anlamda içiniz rahat olsun. İlk tercihin çıkmama ihtimali en çok tercih edilen Ankara gibi il olması ve o tercihte başkaca atanabileceğiniz kontenjan kalmaması halinde olabilecektir. Hakkınızda hayırlısı olsun. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
03 Aralık 2014

Babanız vazife malülü ise bundan sizde yararlanabilirsiniz

 Avatar Yok
05 Aralık 2014

Hamit beyin de dediği gibi büyük bir olasılıkla yaşadığınız ile atamanız çıkar.

 Avatar Yok
07 Aralık 2014

Sadece bir iş hakkınız vardır onuda istediğiniz şehirde olur

 Avatar Yok
27 Aralık 2014

genellikle ilk tercihiniz hangi il ise o ilde görev alacaksınız.

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun