Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
12 Aralık 2014

Selam Aleyküm Komutanım ben işe başladım ancak ne kadar ağır iş varsa çalıştıyorlar bizleri ağır işlerde çalıştırma eşya taşıtmak yer silme tuvalet temizlemeye kadar böyle bir yetkileri var mıdır? Saygılar.

6 Cevap |
4.412 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
12 Aralık 2014

Aleykümselam kardeşim, kendinizi tanıtmamışsınız. Yalnızca 3713 sayılı kanun kapsamında olan malul Gaziler için Başbakanlığın 2005/12 sayılı genelgesi var. Bu genelgeye göre; “…Malûl gazi personelin çalıştıkları iş yerlerinde farklı uygulamalara maruz kaldıkları, zaman zaman gazilik onurunu zedeleyici söz, tutum ve davranışlarla karşılaştıkları, kendilerine görev verilirken, sağlık durumlarının ve fiziksel noksanlıklarının dikkate alınmadığı hususları sözlü ve yazılı müracaatlarla çok sık olarak dile getirilmektedir.
Yüce Türk Milletinin güven ve huzuru için hayatlarım tehlikeye atarak, büyük bir cesaret ve feragatle görevlerini ifa ederken yaralanarak malûl gazi olan bu vatan evlatlarına, gazilik onurunun her zaman ve her yerde hissettirilmesi, kendilerine her alanda yardımcı olunması ve bu hususun vicdani bir sorumluluk olarak benimsenmesi gerektiği değerlendirilmektedir.
Bu itibarla, söz konusu personelin çalıştıkları iş yerlerinde karşılaştıktan sorunlar çözüme kavuşturulacak, ayrıca; günlük yaşantılarında ilgi ve ihtimama ihtiyacı olan malûl gazilerin, gerek resmi ve özel işlerinin kamu kurum ve kuruluşlarında takibi ve yerine getirilmesi esnasında, gerekse halkla münasebetlerinde, kendilerine gerekli ilgi ve yardım özenle gösterilecektir…” hükmü bulunmaktadır. Bu kapsamda malul Gazi iseniz bahse konu genelgeyi gerekçe göstererek idareye dilekçe ile müracaat etmeli ve fiziksel noksanlarınız nedeni ile yapamayacağınız işlerin tarafınıza tevdi edilmemesini talep edebilirsiniz. Bunun dışında Şehit aileleri ve Gazilerin görevlendirilmelerine ilişkin emsallerinde farklı bir uygulama yapılmasını gerektiren herhangi bir düzenleme bulunmamaktadır. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
13 Aralık 2014

İşe ne olarak başladığına bağlı değilmi ? mesela memur olarak başlarsak bile temizlik ağır işlermi yaptırıcaklar ? benim bildiğim işçi, hizmetli katagorisinde başlayanlar ağır işleri ve temizlik yapar

 Avatar Yok
17 Aralık 2014

İŞÇİ KADROSUNDA ATAMA OLDUYSA YAPTIRABİLİRLER

 Avatar Yok
20 Aralık 2014

İşci olsabile sakatlığı %40.ve üstüyse ne yapsın beyler

 Avatar Yok
21 Aralık 2014

Arkadaslar bence yanlis yorum yapyrsunuz .cunku bizler sehit yakinlarina biraz daha hasas davranmalari gerek bence dunyada sehit yakinlarina saygiyla karsiliyorlar ve hos gurulu daha nazik davtaniyorlar bunun icin wc temizligi onlarin gorurunu incetebilir hani wc temizleyici olmasinlar en azinda benim dusuncem boyle.

 Avatar Yok
01 Ocak 2015

gencagri52 sen işci veya memur olarak değerlendirmişsin sakatlık derecesi yüksek olur mesela % 60 gibi ama diploması orta okuldur lise veya yüksek okul değil olsaydı senin dediğin olurdu ama sen yanlış bilgilere sahipsin bilgilerini tazele sen arkadaşım

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun