Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
15 Aralık 2014

Merhabalar Hamit bey. Bildiğim kadarıyla S.G.K. sakatlık derecelerini 1053 sayılı nizamiyeye göre belirliyor. M.S.B. Mehmetcik Vakfın’ dan yardım alacak olanların sakatlık derecelerini hangi cetvele göre belirliyor ? İlginize şimdiden teşekkür ederim.

4 Cevap |
4.584 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
15 Aralık 2014

Merhabalar kardeşim, eskiden Mehmetçik Vakfı belli bir dönem MSB’nin belirlediği dereceleri kıstas alıyordu. Sonrasında bağlanılan yardımlarda yalnızca SGK’nın 1053 sayılı nizamname kapsamında belirlediği dereceler dikkate alınarak yardım bağlanma yoluna gidildi. Bunun yanında mevcut yardım bağlanan maluller için de SGK dereceleri dikkate alarak yardımları güncellenmektedir. Bu kapsamda mağduriyet oluşmaması adına 5 ve 6. derece vazife malullerine bağlanan yardımlarda da vakıf artışa gitmiş olup, detaylar aşağıdaki linkte yer almaktadır. Saygılarımla.
—————————————————————————————————–
http://www.gazihaber.com/haber/5284/mujde-5-ve-6-derece-gazilerimize-mehmetcik-yardimi-kesinlesti.html


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
16 Aralık 2014

arkadaşım mehmetcik vakfı da MSB nin 1053 sayılı nizamnamesine göre yardım yapmaktadır ancak eğer kişi hem sgk dan hemde vakıftan alıyorsa sadece SGK esas alınır eğer sadece vakıfdtan alıyorsa MSB nin geçerli sayılıyor ama aslında sgk genelde dereceleri düşük veriyor gibime geliyor

 Avatar Yok
23 Aralık 2014

Ordu Vazife malülleri Mehmetçik vakfı yardımlarından yararlanabiliyor mu ?

 Avatar Yok
24 Ocak 2015

Benim derecem 4 dü ama 6 ya düşürdüler

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun