Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
23 Aralık 2014

İyi günler. Mehmetcik vakfından yardım parası alan 5.ve 6. dereceden gazi arkadaşlarızın gazi kartına sahip olma hakları varmı acaba? Var ise ne yapmam gerekiyor.
Teşekkürler

5 Cevap |
3.683 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
23 Aralık 2014

Değerli kardeşim, “Gazi” kartından kastettiğiniz bütün ibarelerin tek bir kartta toplandığı ücretsiz seyahat kartı anladığım kadarı ile… Mehmetçik vakfından yardım alıyor olmak size böyle bir tanıtım kartı verilmesi hakkını vermemektedir. Ücretsiz seyahat kartı alabilmeniz için tarafınıza harp ve vazife maluliyeti kapsamında aylık bağlanmış olması gerekmektedir. Eğer harp veya vazife malulü iseniz ve SGK tarafından bu kapsamda bağlanan bir aylığınız var ise, siz de ücretsiz seyahat kartı için bulunduğunuz ilin Aile ve Sosyal İl Müdürlüğüne başvuru yaparak bu haktan yararlanabilirsiniz. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
23 Aralık 2014

Bigilendirdiğiniz için teşekkür ederim..allah razı olsun

 Avatar Yok
26 Haziran 2015

Hamit bey birşey daha öğrenmek istiyorum.Yıl 1999 da geçirdiğim bir kaza sonucu dalağım alındı askerliğe elverişli değildir raporu aldım..bunun yanı sıra tazminat parasıda aldım..Şu an sadece mehmetçik vakfından 3 ay aralıkla yardım parası almaktayım..zannedersem malul sayılmayan gaziler arasındayım..Sene 1998 den beri tarım sigortalıyım 2900 günüm var pirim günümün bitmesine yaklaşık 2-3 sene var.Benim ve benim gibi arkadaşların malulen emekli olma hakkları varmı acaba?

 Avatar Yok
04 Aralık 2015

Iyi aksamlar hamit bey . Seyehat kartlari sehirler arasi otobuslerdede gecerlimi acaba.yada gecerli oldugu otobus firmalari varmidir.simdiden tsk ederim .

 Avatar Yok
25 Aralık 2015

emekli olabilirsin öyle hakkımız var kart içinde hamit abinin dediği gibi aile sosyal politikalara muracaat etmen gerekır

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun