Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
09 Aralık 2014

Kız Meslek Lisesi Grafik Öğretmeniyim. Şehit ailelerine sağlanan iş hakkıyla İzmit Valiliği İç İşleri Bakanlığına atandım.3713 sayılı kanuna göre bulunduğum kurumdan başka bir kuruma mezun olduğum bölüme göre geçiş yapabilecek miyim? Bu kanun sadece kişinin atandığı kurumda geçişi ile mi ilgili? Çünkü bulunduğum kurumun öğretmen kadrosu bulunmamakta ve eğer kendi branşıma atanma gibi bir hakkım varsa ne yapmalıyım? Lütfen bana yardımcı olur musunuz?

4 Cevap |
2.699 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
09 Aralık 2014

Merhabalar, 3713 s.k. EK-1 maddesine göre; “Bu madde kapsamında atama teklifi yapılarak göreve başlayanlar, niteliklerini taşıdıkları veya eğitim durumları itibarıyla ihraz ettikleri unvanlara ilişkin kadro ve pozisyonlara, görev yaptıkları kamu kurum ve kuruluşlarınca atanabilir.” hükmü bulunmaktadır. Burada da görüleceği üzere farklı bir kuruma geçiş değil, görev yaptığınız kurum veya kuruluş tarafından mezuniyetinize göre görevlendirme söz konusu olmaktadır. Ancak yasal düzenlemede de görüleceği üzere “Atanabilir” ifadesi, idareye serbesti ve keyfiyet tanıdığından, idarenin illaki bu ünvanları dikkate alacağını söylemeyebilmek çok zor. Burada idarenin kadro ihtiyaçları ihtiyaçları dahilinde bu görevlendirmeyi uygun görmesi gerekiyor. Hakkınızda hayırlısı olsun. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
10 Aralık 2014

Yasada atanabilir ifadesi geçiyor ama üst yönetimi ikna etmek gerekli diye düşünüyorum.

 Avatar Yok
19 Aralık 2014

Yasada atanabilir ifadesi geçiyor ama üst birim amirleri ikna etmek veya oo gececek kuruma ihtiyac varmı

 Avatar Yok
27 Şubat 2015

E.KILINÇ BENDE SİZİNLE AYNI DURUMDAYIM NASIL İLETİŞİM KURABİLİRİZ MAİL ADRESİNİZ VARSA SİZE ULAŞABİLECEĞİM VERİN GÖRÜŞÜP BİRLİK OLALIM

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun