Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
17 Aralık 2014

Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği ile ilgili olarak 16 nisan 2014 tarihli sitenizde paylaşmış olduğunuz habere göre Polis şehitlerinin eşi, kardeşi veya çocuklarından emniyet genel müdürlüğünde görev yapmakta olan polis memurlarının istediği ile tayini ve ikinci şarktan muaf olması ile ilgili bir haberinizi okudum,babam da görevi başında geçirmiş olduğu trafik kazası sonucu şehit olmuştu, bu yazıya istinaden şuan şark görevini yapmakta olan kardeşimin 2015 yılı atama döneminde görevinin batıda istediğimiz ile olması ve ikinci şarktan da hazırlanan kanun maddelerine istinaden muaf tutulmasını istedik dilekçemize olumsuz yanıt aldık ne yapmalıyız lütfen yardım edin.

6 Cevap |
4.956 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
17 Aralık 2014

Merhaba kardeşim, 3713 s.k. ya da 2330 s.k. kapsamında değilseniz, yani 5434/45 – 5510/47 kapsamında görev Şehidi yetimi iseniz zorunlu 2. bölge hizmetinden muafiyet hakkından yararlanamazsınız. 3713 veya 2330 s.k. kapsamında iseniz idarece gelen ret yanıtına istinaden konusunda uzman bir avukat ile görüşmek sureti ile idari dava yoluna gitmenizi öneririm. Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 23. maddesi hükmüne göre, talep edilmesi hâlinde, 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu veya 2330 sayılı Nakdi Tazminat ve Aylık Bağlanması Hakkında Kanun kapsamında; hayatını kaybeden veya Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Kurulunun kararı doğrultusunda yaşamak için gereken hareketleri yapamayacak ve başkasının yardım ve desteğine muhtaç olacak derecede malûl olanların eşi, çocukları, çocuklarının eşleri, kardeşleri ve kardeşlerinin eşlerinin ikinci bölge hizmetinden muaf tutulacağı net olarak hüküm altına alınmıştır. Bu anlamda şark muafiyetiniz var ancak belirli bir il tercihinden dolayı idare reddetmiş de olabilir. Bu anlamda avukatınız size detaylı bilgi verecektir. Hakkınızda hayırlısı olsun. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
17 Aralık 2014

Komutanım çok teşekkür ederim biz 5434/45 kapsamındaki yasaya tabiyiz sanırım olmuyor öğrenmekte benim için önemliydi çok sağolun

 Avatar Yok
21 Aralık 2014

Selamün Aleyküm Merhabalar Hamit bey siteye yeni üye olmamdan mütevellid soru soramıyorum direk size umarım buradan görebilirsiniz. benim sorum şöyle Bende gazi kardeşi polis Memuruyum abim ilk önce 2330 sayılı kanuna tabi iken şuan 3713 sayılı terörle mücadele sayılı kanuna tabi. tayin konusunda tam bir muamma yaşıyorum şimdi birincisi Emniyet hizmetleri yönetmeliğinde o kadar teferruata girmiş ki benim abim 3713 sayılı kanuna tabi olmasına rağmen kendine bakabiliyor ve uzuv kaybı yok bu dilekçe ye engel mi? ikincisi zorunlu bölgeden muafiyet için eğer emniyet hizmetleri yönetmeliğine göre yazmam lazım üçüncüsü eğer istediğim ile gitmek istersem bu sefer 657 Devlet memurları atama yer değiştirme yönetmeliğine göre yazmam lazım umarım mesajımı görürsünüz Hamit Bey.

 Avatar Yok
02 Kasım 2015

sağlık raporunu belgeleyerek 2.bölge hizmetinden muaf olunuyor diye biliyorum

 Avatar Yok
01 Nisan 2016

3713 tmk ve 2330 sk kapsamında şehit olması gerekiyor sarktan muafiyet için.

 Avatar Yok
07 Şubat 2017

bende şehit yakınıyım 2330 kapsamında şark hizmetinde bulunduğum elazığ ilinde meslek hayatımın geri kalan bölümünü geçirmek istiyorum acaba meslek boyunca tayine tabi olmadan elazığ ilinde çaluışmam mümkün olabilir mi?

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun