Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
30 Aralık 2014

Hamit bey 22 yaşında Devlet Memuru olan çocuğuma S.G.K nın öğrenci belgesini gönderdiğim halde, geçen yıl öğrenim yardımı yaptıkları halde bu yıl çocuğumun çalışmasını gerekçe göstererek öğrenim yardımı yapılmaması ile ilgili olarak son talebimede cevap vermişsiniz Allah razı olsun sizden, son olarak şu konuda da bilgi verirseniz memnun olurum,
Hamit bey dün yazıma verdiğiniz cevapta şunu yazdınız S.G.K ya bilgi edinme başvurusu kapsamında müracaat etmemi yazmışsınız, Hamit bey iki gün önce S.G.K ya yazılı olarak dilekçe gönderdim dilekçemde hangi mevzuata ve kanuna göre Devlet Memuru olan 22 yaşındaki çocuğuma öğrenim yardımı ödemediğinizi tarafıma yazılı olarak bildirilmesini S.G.k dan talep ettim bu dilekçemi yazdıktan sonra Hamit bey ayrıca S.G.K bilgi edinme başvurusu yapmama gerek var mıdır?
Ayrıca Hamit bey S.G.K başvurumda geçen yıl aynı şartlarda olan bu çocuğuma öğrenim yardımı yaptınızda bu yıl neden öğrenim yardımı yapmıyorsunuz diye sorarsam geçen yıl yaptıkları öğrenim yardımını benden geri isteyebilirler mi bu konularda da bilgi verirseniz memnun olurum kusura bakmayın sizleri yoruyoruz selam ve saygılarımla.

2 Cevap |
2.946 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
30 Aralık 2014

Merhabalar, siz bilgi edinme müracaatında bulunurken oğlunuzun geçen sene de bu yardımdan yararlandığını belirtmek zorunda değilsiniz. Sormanız gereken, üniversitede öğrenim gören ve aynı zamanda memur olan oğlunuzun neden eğitim yardımından yararlandırılmadığının yasal gerekçesi nedir, neden böyle bir uygulama yapılmaktadır? hususları olmalıdır. Gelen yanıta göre yeniden konuyu değerlendiririz. Yazılı dilekçe göndermiş olmanız, bilgi edinme kapsamında online soru soramayacağınız anlamına gelmiyor. Soru sorabilirsiniz. Bunun yanında eğer yasal anlamda memur olarak çalışan birisinin eğitim yardımı alamayacağı net olarak hüküm altına alınmış ise ve geçen sene ödeme yapıldığı tespit edilirse, geçmişe dönük ödeme istenebilecektir. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
22 Ekim 2015

verdiğiniz bilgi için cok teşekkürler. hamit bey

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun