Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
09 Aralık 2014

İyi günler ben astsubayim . Babam ordu vazife malulu. Ben Sark görevinden veya zorunlu 10 yillik hizmetten muaf olabilir miyim? Saygilar.

5 Cevap |
2.667 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
10 Aralık 2014

Genelkurmay Başkanlığı bu konularda çok duyarsız,Emniyet Teşkilatı gibi şehit gazi yakınlarının atamalarını yapmalı ancak maalesef Genelkurmay sahip çıkmıyor

 Avatar Yok
09 Aralık 2014

İyi günler kardeşim, Subay ve Astsubay atama yönetmeliğine baktığımızda; “Eşi, çocuğu, annesi, babası veya kardeşi şehit olan personelin ataması, talep etmesi halinde, şehadet zamanına bakılmaksızın, bu durumlarının ilgili makamlarca belgelendirilmiş olması kaydıyla, bir defaya mahsus olmak üzere istediği garnizona yapılır.” hükmü bulunmaktadır. Bunun dışında vazife malulü çocuklarına ilişkin olarak maalesef herhangi bir hüküm bulunmamaktadır. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
09 Aralık 2014

bildiğim kadarıyla kendisi haricinde hiç bir şekilde birinci dereceden akraba bile olsa atamalar kanununda da belirtildiği gibi başkası için bu durum geçerlilik kazanmıyor, yani hamit beye katılıyorum.

 Avatar Yok
12 Aralık 2014

ben de 5434 sk 45 inci md ye gore 6. dereceden vazife malulu olarak onandim. haklarimi hic bilmiyorum. simdi birakmazsam zorunlu hizmeti bitirmek zorunda miyim? ne kadar maas alirim? sorularin hepsi yanitsiz. kimi zorunlu hizmet bitmeden birakamazsin diyor emeklilik subeyi aradim istedigin zaman birakabilirsin diyor.

 Avatar Yok
25 Ocak 2016

Vazife malülüllugu onaylanmadan tayin isteme hakkımızda varmıdır acaba…bilgi verirseniz..şuan için heyet raporlar devam etmekte bu açıdan sordum. ..

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun