Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
05 Ocak 2015

Merhabalar, benden küçük kardeşim askerlik hizmetini yerine getirirken vazife malulü oldu. Ben o zaman üniversite okuyordum. Tecilliydim yani. Acaba ben askerlikten muaf olabilir miyim malulün abisi olarak ve eğer olabileceksem hangi yolları izlemem gerekiyor? Ne yapmam lazım tam olarak? şimdiden teşekkür ederim bilgileriniz için…

9 Cevap |
4.398 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
05 Ocak 2015

Merhaba kardeşim, 1111 sayılı Askerlik Kanunu hükümlerine göre askerlik hizmetini yerine getirmekte iken maluliyet aylığı almasını gerektirecek şekilde malul olanların anne/babasının müşterek olarak talep ettiği veya anne/babasından biri ölmüş ise sağ olanın talep ettiği kardeşlerinden biri, istekli olmadıkça silah altına alınmaz veya silah altında ise terhis edilir. Anne/babanın müştereken anlaşamadıkları veya her ikisinin de ölmüş olması durumunda; öncelikle silah altında olan kardeşi var ise istekli olması halinde terhis edilir, silah altında olan kardeşi yok ise ya da silah altında olan kardeşi terhis olmak istemez ise askerlik hizmet sırası gelen ilk kardeş istekli olmadıkça silah altına alınmaz. Bu hükme göre, vazife malulü olarak emekliye ayrılanların 1 kardeşine askerlik muafiyeti hakkı tanınmıştır. Anne ve babanızın askerlik muafiyetinden sizin yararlanmanızı istediklerine dair dilekçe ya da noter beyanları ile askerlik muafiyetinden yararlanmak istediğinize ilişkin dilekçenizi yerli askerlik şubesine teslim etmeniz gerekmektedir. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
05 Ocak 2015

maluliyet aylığı bağlanmışsa askerlikten muaf olabilirsin hakkında hayırlısı olsun…

 Avatar Yok
07 Ocak 2015

çok teşekkür ederim abim. Allah razı olsun verdiğiniz bilgiler için

 Avatar Yok
16 Ocak 2015

iyi çalışmalar arkadaşlar .. .benim babam 1986 yılında gönüllü köy korucusu olduğu için şehit olmuştu.. ve aile bireyleri olarak bize maaş bağlanmıştı..18 yaşını doldurduğum için maaşım kesildi.. şuan 29 yaşındayım..3 kardeşiz en büyük abimiz askerliğini yaptı.. diğer abim trafik kazası geçirdiği için sakatlığından dolayı askerlikten muaf olmuştu.. Bu durumda ben askerlikten muafiyet için başvursam faydalana bilir miyim .?

 Avatar Yok
18 Ocak 2015

Biz sivil sehit yakini olarak bu haktan faydalaniyor muyuz? Bilgisi olan varsa paylasabilir mi

 Avatar Yok
18 Ocak 2015

Sivil sehit yakinlari da askerlikten muaf mi bilgisi olan varsa paylasabilir mi

 Avatar Yok
20 Ocak 2015

sivil şehitten kastınız nedir biraz daha açarsanız

 Avatar Yok
05 Temmuz 2015

Slm hamit bey 2012 yilinda polis olarak gorev yapmakta iken bombali saldiri sonucu yaralandim ve 2015 nisan ayinda 3713 sayili kanun kapsaminda vazife malülu emekli oldum. şimdi askerlik subesi benim polis olmam nedeni ile askere gitmem gerektigini bildirdi ve beni askeri hastaneye sevk etti. Askeri hastane seneye tekrar gelmem gerektigini soyledi.Benim dilimim psikyatriden D. Ortipediden C oldugu icin idari polislik yapamayacagim icin emekli ettiler.Benim ne yapmam gerekiyor.Bana yardimci olursaniz sevinirim.

 Avatar Yok
29 Eylül 2015

yok değildir bence asker olanlar için ğeçerli

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun