Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
16 Ocak 2015

Gazi eşiyim aday memur olarak işe başladım halen eşimin üzerinden saglıktan yararlanıyorum sgk ya herhangi bir bildirimde bulunmam gerekir mi?

4 Cevap |
3.346 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
16 Ocak 2015

Merhabalar kardeşim, benim eşim de memur olarak çalışmaktadır. Yaptığımız araştırmada eşimin benim sağlık sigortamdan yararlanamayacağını öğrendik. Bu kapsamda sağlık sigortası ile ilgili kendi çalıştığınız işyerine tabi olmanız gerekiyor. Bu durumla ilgili olarak iş yeriniz personel servisi size gerekli bilgilendirmeyi yapacak ve işlemi gerçekleştireceklerdir. Konu ile ilgili farklı bilgisi ya da tecrübesi olan sitemizi takip eden kardeşlerimiz de mutlaka yorumları ile bilgi paylaşımında bulunacaklardır. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
16 Ocak 2015

Memuriyete başladı iseniz Sgk tarafından size ait yeni bir sicil no verilmiş olması gerekiyor kurumunuzca başvuru yapıldığın tarih itibariyle. Bu tarihten sonra sağlık işlemlerinizi kendi sicil numaranızdan yapabilirsiniz eşinizin sağlık hakkını kullanamazsınız. Eğer halen eşiniz üzerinden sağlık hakkını kullanıyorsanız mutlaka bir yanlışlık vardır bence en kısa zamanda sgk ya gidip bilgi verin yoksa ileride farkedilirse borç çıkarıp faizyle geri isterler özellikle özel hastanelerden yararlanıyorsanız malum ilave ücretten dolayı saygılar.

 Avatar Yok
18 Ocak 2015

Sivil sehit yakinlari faizsiz konut kredisinden faydalaniyor mu

 Avatar Yok
19 Ocak 2015

Merhabalar,

Çalıştığınız iş yerinizin personel birimi sizi SGK sisteminden işe giriş bildirgesiyle bildirirse otomatikman kendi üzerinizden işlem yapmaya başlarsınız. Sanırım sorun sizin iş yerinizin bu bildirimi yapmamış olması. Size bir sıkıntı çıkacağını zannetmem çünkü zaten sağlık yardımı alıyorsunuz. Bu tür geç bildirimler ilk işe girişlerde kişilere sorun çıkarır. Saygılarımla.

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun