Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
12 Ocak 2015

Selam Hamit bey . Benim sorum su sekilde. Babam 7.12.1998 tarihinde gorevi basinda müdürü ile beraber trafik kazasinda vefat etti .mahkeme ve jandarma trafik raporlarinda 8/8 kusursuz oldugu yaziyordu .biz babamizin vazife malulu oldugunu zannediyorduk fakat 16 yildir istirakci ölüm olarak kayitlara geçmiş 7 ay önce emekli sandigina dilekce verdik vazife malulu olarak sayilmasi icin ve yaklasik 6 ay kadar bekledik ilgili kurumlarca yazismalar bir türlü bitmedi ve sonunda babam vazife malulu olarak degistirildi annem 1020.00 tl maaş aliyordu vazife malulu olarak degisince 1545.00 tl maas almaya basladi ve bizede 6 aylik fark ödendi. Geriye dönük 16 yillik fark ne olacak kime sorsam alamazsiniz diyor . Peki yanlislikla devlet bize 16 yildir fazla para odeseydi bunu bizden geri alacakti .neticede 16 yildir noksan verdigi maas farklarini alabilirmiyiz. (2009da) bir dilekce yazdim vazife malullerinin maasi yukse te bizim maasimiz neden az diye bize gelen cevap tabi istirakci olum gözüktügu icin maasiniz normal diye bir cevap geldi.yardimci olursaniz sevinirim.(babam 657 ye tabi memur )

11 Cevap |
6.415 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
12 Ocak 2015

A.s. kardeşim, bildiğim kadarı ile uygulamada SGK geriye dönük bir ödeme yapmamaktadır. Bu konuda ciddi bir hak kaybınız olduğu aşikar. Küçük de olsa ben şahsen yargı yoluna gitmeniz halinde sonuç alabilme ihtimaliniz olduğunu düşünüyorum. Konusunda uzman bir avukat ile görüşürseniz emsal yargı kararlarına bakarak size daha net bilgi verecektir. Konu ile ilgili sitemizi takip eden hukukçular da size gerekli bilgilendirmeyi yapacaklardır. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
13 Ocak 2015

Cok teşekkür ederim. Yorumunuz icin .bu durum bizden kaynaklanan bir hata degil bu yuzden dava acmayi düşünüyoruz umarim olumlu sonuc aliriz.

 Avatar Yok
13 Ocak 2015

zamanın tutanakları ve olay kroki veolayın şekli çok önemli

 Avatar Yok
13 Ocak 2015

teşekürler hamit bey net bir bilgi alabıldık

 Avatar Yok
14 Ocak 2015

Tutaknaklar ve kaza krokileri elimizde mevcut.ayrica babamin gorev kagidi ve kullandigi resmi aracin gorev kagidi var.mahkeme raporlarida mevcut. Asıl esasen kafamizi karistiran mesele kazadan bir ay sonra babamin emekli ikramiyesi ve emeklilik karti vs. hersey geldi fakat mahkeme ler üç yil sürdü .karsi taraftan hicbir sey almadik ayrica ilgili kurumdanda hicbir sey almadik ( tazminat gibi) .emekli sandigi mahkeme sonuclarini bekleyip öyle karar vermesi gerekmezmiydi.vazife malulu mu yoksa istirakci olum mu diye oyle karar vermesi gerekirdi diye düşünüyorum.

 Avatar Yok
16 Ocak 2015

kardeşim bahsettiğin konu aynı şekilde benimde başıma geldi. yine benimki de 1998 yılı ama ben bir netice alamadım. hangi avukata sorsam küllenmiş dava dediler.

 Avatar Yok
16 Ocak 2015

tesadüftür aynı yıl ve aynı bahsettiğin gibi bizimde başımıza geldi 5434/45 maddeden bağlandı. ben yakın tarihde emeklilik hizmetleri genel müdürlüğüne annemin dilekçesiyle 1998 yılı itibarıyla maaşa bağlanmasını ve maaş farklarının tarafıma ödenmesi diye yazdım gönderdim 1 ay oldu cevap bekliyoruz

 Avatar Yok
16 Ocak 2015

kardeş e-meil adresim yasarakkan66@hotmail.com ekle konuyla ilgili konuşalım istersen.

 Avatar Yok
18 Şubat 2015

malesef geriye dönük vermiyor bizde denedik olmad

 Avatar Yok
09 Mart 2015

bu zaman konusunda çok hakkımız yanıyo hamit bey. 25 yaşına geldğimizde tüm yardımlarımız kesiliyo. işe giremeyen maaşı olmayan ev alamayan insanlarımız ne geçmişten hak elde edebileyo ne gelecekten şehit yakını olmak sadece 25 yaşına kadar mı ?

 Avatar Yok
21 Temmuz 2015

Bariz bir mağduriyet söz konusu. Benzer bir durum benim de başımda. Ben de iştirakçi ölüm olarak yetim aylığı aldım yaştan dolayı kesildi ama annem hala dul aylığı alıyor. Eğer mecvut medeni kanunlar çerçevesinde vazife malulu olarak düzeltilse maaşı yükselecek. Bunu bizim yapmak zorunda olmamız çok abes. Devlet bu düzeltmeyi yapıyorsa yapılan düzeltmeden etkilenen insanlara bir sorumluluk yüklemeden kendisi gerekli çalışmayı yapıp mağduriyete izin vermemelidir.

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun