Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
06 Ocak 2015

Mrh Hamıt abi ALLAH’ın izniyle işimize başladık öncelikle verdiğiniz hizmetler ve katkılarınızdan dolayı çok teşekkür ederiz. Başladıgım kurumda asalet tasdık olduktan sonra kurumlar arası geçiş ne şartlarda ve ne durumda oluyor bizlere öncelik var mı. Milli eğitimde memur olarak görev yapmaktayım saygılar sevgiler kolay gelsin.

5 Cevap |
6.633 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
06 Ocak 2015

Merhaba kardeşim, Allah senden de razı olsun. Teşekkür ederim. Bu konuda memurlar.net internet sitesinin güzel bir çalışması var. Aşağıda kurumlar arası geçişte işlem basamakları net olarak görülmektedir. Şehit ailesi veya Gazi olmamız nedeni ile kurumlararası geçişlerde diğer emsalimiz çalışanlardan farklı bir hakka sahip değiliz. Saygılarımla.
—————————————————————————————
İŞLEM BASAMAKLARI

1- Geçiş yapılmak istenen kurumun personel genel müdürlüğüne, naklen geçiş yapılmak istediğine dair bir dilekçeyle başvurulmalıdır (Kurum bu başvuruya olumlu yanıt vermek zorunda değildir. Takdir hakkı vardır. Bu nedenle, kurumun en üst düzey yöneticisine ulaşılmalıdır)

2- Geçiş yapılmak istenen kurum geçişi kabul ederse, bu halde, çalıştığınız kuruma muvafakat sorulacaktır.

3- Çalıştığınız kurumun muvafakat vermesi gerekmektedir. (Muvafakat vermesi zorunlu değildir. Ancak muvafakat verilmeme işleminde hizmet gereklerine uygunluk olmadığı düşünülüyorsa, dava konusu edilebilir)

4- Muvafakat verilirse, yeni kurum atama yapar.

5- Atamayı yapan kurum, çalıştığınız kuruma ilişik kesme yazısı yazar. (İlişik kes yazısına rağmen, kurumlar bu yazıyı da bekletmektedir. Kanunen, “ilişik en geç 15 günde kesilir” diye bir kural bulunmamaktadır)

6- Çalıştığınız kurum, ilişiğinizi keser. Size tebliğ edilir. Siz de tebliğ ettikten sonra, kurumdan ayrılır ve diğer kuruma başlarsınız.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
07 Ocak 2015

Kurum arasi gecis hakki yok bildigim kadariyla.

 Avatar Yok
09 Ocak 2015

kanun hükmünde diğer memurlar nasıl ise bizlerde ona tabi tutuluyoruz diye biliyorum

 Avatar Yok
15 Ocak 2015

memurıyet kanununda nasılsa aynı bizdede geçerli

 Avatar Yok
13 Nisan 2017

bu konuda diğer memurlardan bir farkımız yok diye biliyorum

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun