Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
20 Ocak 2015

Merhaba Hamit bey. Faizsiz konut kredisi almak istiyoruz. Fakat kafamız biraz karışık. Şöyle ki eşim şehit kızı evlenmeden önce maaş alıyordu. Evlendikten sonra maaşı kesildi. 1.sorum eşim atandığı zaman faizsiz konut kredisi kullanabilirim? 2.sorum ise eşimin hakkı var ise ödemeyi ben yapabilir miyim. Yani maaşı yok diye faizsiz konut kredisini kullandırmazlar mi? Sonuç da biz bir aileyiz.

3 Cevap |
4.237 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
20 Ocak 2015

Merhabalar, faizsiz konut kredisi uygulama yönetmeliğine baktığımızda kredi kullandırımında öncelik sıralaması şu şekilde belirtilmektedir; “…hayatlarını kaybedenlerden öncelikle; dul eşine, eşi hayatta değilse veya evlenmişse, kredi kullanacak çocuklardan en az birisinin yetim aylığı almakta olması kaydıyla aylık bağlanma koşullarına bakılmaksızın talepte bulunan çocuklarına müştereken, bu kişiler bulunmadığı takdirde de öncelikle anaya olmak üzere ana veya babasını konut sahibi yapmak amacıyla bu Yönetmelik çerçevesinde bir konut ile sınırlı olmak kaydıyla idarece kredi verilir…” Bu kapsamda çocuklardan en az bir tanesinin yetim aylığı alıyor olması şartı ile bu krediden yararlanabilmeleri imkanı tanınmıştır. Bu itibar ile Şehidin yetim aylığı alan başkaca çocuğu var ise müştereken bu krediden yararlanabileceklerdir. Kredi kullandırıldıktan sonra yetim aylığı kesilse bile ödemeleri siz de yapabilirsiniz. Ancak belirttiğim gibi en az bir çocuğunun yetim aylığı alıyor olması şartı var. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
02 Haziran 2015

Hamit abi size soru soracama bi turlu olmuyo ki nasil ulascam size acaba bi yardim edermisiniz

 Avatar Yok
25 Ocak 2016

bende aynı dertten muzdaribim bende şehit çocuğuyum aylığım kesildi alamıyorum krediyi

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun