Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
08 Ocak 2015

Merhaba Hamit Bey , babam vazife malülü ve ben de bundan dolayı doğan haktan yararlanıp kamuda memur oldum. Lisans mezunuyum. Size sorum şu olacak;
Tezsiz yüksek lisansa başvuru yaptığımda senede bir kereye mahsus olan eğitim öğretim yardımından tekrar yararlanabiliyor muyum?
Diğer bir sorum tezsiz yüksek lisansa başvurduğumda askerlik için 3 yıl tecil hakkımın olduğu doğru mu? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim Hamit Bey.

3 Cevap |
2.728 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
08 Ocak 2015

Merhabalar, benim kanaatime göre eğitim yardımında hak sahibi erkek çocuğun, yükseköğrenime devam ettiği sürece 25 yaşına kadar eğitim yardımından yararlanabilmesi gerekir. Bu süre zarfında ikinci bir üniversite okuması veya yüksek lisans, doktora yapması halinde de bu haktan yararlanılabileceğini değerlendiriyorum. Ancak geçtiğimiz günlerde bir kardeşimizin ilettiği bilgiye göre memur olarak atanması nedeni ile kendisine eğitim yardımı ödemesi kesilmiş. SGK Bilgi edinmeden yapılan işlemin gerekçesini sormasını istedim. Cevap geldiğinde iletecekti. Dilerseniz siz de aşağıdaki linkte belirtildiği şekilde bilgi edinme başvurusunda bulunabilirsiniz. Gelen yanıtı benimle paylaşırsanız sevinirim. Saygılarımla.
——————————————————————————————–
http://www.gazihaber.com/haber/5202/sgk-bilgi-edinme.html


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
08 Ocak 2015

Verdiğiniz bilgiler için tekrar çok teşekkür ederim Hamit Bey dilekçeye cevap geldiğinde sizi de bilgilendireceğim.

 Avatar Yok
08 Ocak 2015

Evet Hamit bey yukarıdaki soruya verdiğiniz cevapta belirttiğiniz gibi memur olan çocuğuma öğrenim yardımını SGK nın ödememesinin gerekçesi hakkında SGK ya hem yazılı hemde Bilgi Edinme Kapsamında müracaatta bulundum SGK dan cevap geldiğinde bilgilerinize arz edeceğim selam ve saygılarımla

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun