Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
17 Şubat 2015

Hamit bey öncelikle selam ve saygılarımı sunarım, Hamit bey ben 1994 yılında yaralanarak sakat kalan ve 1998 yılında 5 nci dereceden emekliye sevk edilen 3713 sayılı kanun kapsamında Güneydoğu Gazisiyim.
Aradan geçen sürede Hamit bey sakatlığımda meydana gelen ilerlemeden dolayı S.G.K beni yeniden rapora gönderdi ve Askeri Hastanede verilen rapordan sonra S.G.K Sağlık Kurulu yaptığı değerlendirmede daha önce 5 olan malüliyet derecemi 1053 sayılı nizamnameye göre 4 ncü derece olarak karar verdi bu nedenle Hamit bey,
Malüliyet derecemdeki değişiklikten dolayı nasıl haklarım olur,bu haklarım için hangi kurumlara başvurmam gerekir (sakatlığımdaki ilerlemeden dolayı maddi manevi tazminat davası açma hakkımda olur mu) bu konuda bilgi verirseniz memnun olurum selam ve saygılarımla.

1 Cevap |
3.874 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
17 Şubat 2015

Merhabalar, maluliyet derecenizin yükselmesi nedeni ile Mehmetçik Vakfından almakta olduğunuz yardım miktarı da artacağından vakfa dilekçe ile müracaat etmenizi öneririm. Ben şahsen zaman aşımı dolayısı ile sonradan tazminat davası açabileceğinizi sanmıyorum ama bu hususta konusunda uzman hukukçular daha net bilgi vereceklerdir. Maaş ve tütün ikramiyesi gibi haklarınıza ilişkin SGK gerekli işlemi ve artışı zaten sağlayacaktır. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun