Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
25 Mart 2015

Merhaba Hamit bey. Eşim görevi başında zati tabancasına bakım yaparken silahının ateş alması sonucu yaralanarak vefat etti. Eşimin o gün atışının olduğu tutulan tutanaklarda belirtilmiştir. Esim adına acılan soruşturma tamamlanmış olup ilgili savcilik takipsizlik karari almis. Eşimin kaza sonucu vefat ettiğine karar vermiştir. Bana esimden dolayı adi malûllük maasi bağlandı. Esim vazife malûl u sayilir mi? Sgk ya ilgili evrakları eşimin kurumu olan jandarmaya genel komutanligi tarafından 9 şubat 2015 tarihinde gönderilmiştir. Benim simdi ne yapmam gerekiyor. Lütfen yardiminiza ihtiyacım var.

8 Cevap |
5.162 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
25 Mart 2015

Merhabalar kardeşim, öncelikle başımız sağolsun. Rabbim mekanını cennet etsin inşallah. Anlatımınıza göre o gün yapılacak atışa ilişkin olarak atış öncesi silah bakımı yaparken silahın ateş alması sonucu Şehit olan eşinizin durumunun “Vazife Maluliyeti” hükümleri çerçevesinde değerlendirilmesi gerekirdi. Ancak SGK uygulamada buna benzer olaylarda karar verirken olumsuz kararlar alabilmektedir. Derhal elinizdeki bilgi ve belgelerle birlikte konusunda uzman bir avukat ile görüşerek dava açma sürelerini geçirmeden gerekirse yargı yoluna gitmenizi öneririm. Buna benzer kararlar sonucunda dava açarak haklarına kavuşan bir çok kardeşimiz var. Vazife maluliyeti kapsamına alınmanız halinde iş hakkından tutun da faizsiz konut kredisine kadar bir çok haktan yararlanabilecek olmanız nedeni ile hukuki yardım almanızın önemi daha da artıyor. Allah yar ve yardımcınız olsun. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
25 Mart 2015

Yardimci olduğunuz teşekkür ederim hamit bey. Esim adina acılan soruşturma 2 aralik 2014 tarihinde ilgili askeri savcilik takipsizlik karari vermiştir. Benim suan elimde ilgili askeri savciligin kovuşturma ya yer karar olmadigina dair vermiş olduğu karar bulunmaktadır. Bunun dişinda elimde sadece kurumlar arasında yapilan görüşmelerin tarafima bilgi olarak gönderilmiş yazışmalar bulunmaktadır. Ne yapmam gerekiyor benim simdi?

 Avatar Yok
26 Mart 2015

Kamu emeklileri genel Müdürlüğü ne dilekce verin vazife malulu olarak sayilmasi icin .tahminimce vazife malulu olarak degistirilir.bizimde trafik kazasindan ayni durum oldu dilekce verdik degistirildi.

 Avatar Yok
30 Mart 2015

hakkınızı herzaman savunun asla peşini bırakmayın kazanan siz olursunuz

 Avatar Yok
30 Mart 2015

Sosyal guvenlik kurumu baskanligi kamu görevlileri emeklilik daire baskanligi vazife malûllük durumumu red etti. Ne yapabilirim bundan sonra. İlgili kararin iptali için dava mi acmam gerekiyor.

 Avatar Yok
31 Mart 2015

Başınız Sağolsun; merhuma Yüce Allah’dan rahmet diliyorum. Olayın görevbaşında meydana gelmesi vazife malüliyetini gerektirir. Ayrıca takipsizlik kararı da lehinize. SGK Bu tür durumlarda genelde Red kararı verebiliyor. Konusunda uzman bir avukat ile görüşmenizi ve dava açmanızı tavsiye ederim.Geçmiş yıllrda açılan benzer davalar vazife malüllüğü ile sonuçlanmıştır.Pes etmeyin. Kolay gelsin.

 Avatar Yok
03 Nisan 2015

5510 sahili kanunun vazife malûlu sayılmayan halleri hukme bağlayan 47 inci maddesinin ikinci fikrasinin (b) ve (c) bentleri kapsamina girdiğinden, hakkında ayni Kanun vazife malûllügu hükümlerinin uygulanmasinin mümkün olmadigina,
Oy birliği ile karar verildi.

 Avatar Yok
16 Aralık 2015

hakkınızıarayın hakkınızı herzaman savunun asla peşini bırakmayın kazanan siz olursunuz

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun