Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
31 Mart 2015

Merhaba Hamit bey,öncelikle her şey için çok sağ olun bizleri aydınlattığınız için.Benim atamam yapıldı.İnşallah atama bekleyen arkadaşlarında yüzü güler gelecek ki atamada.Hamit Bey bir sorum olacaktı.Ben ocak ayında faizsiz konut kredisi için dilekçe göndermiştim bakanlığa,3 aydır elimize hak sahiplik belgesi gelmedi. Bugün aradım bakanlığı göndermişiz dediler ocak ayında.Bunun üzerine PTT ye giderek sorgulattırdım. PTT dagıtıcısı verdıgım adresi bulamamış belgenin tekrar iadesi yapılmış.Şimdi tekrar dilekçe göndermem gerekıyormuş ankaraya dilekçede ne yazmam gerektiğini bilemiyorum bu konuda sizden ricam ne yazmam gerektiğpini yazar mısınız dilekçede Hamit Bey.

4 Cevap |
4.071 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
31 Mart 2015

Merhabalar kardeşim, ben teşekkür ederim. Adres bilgilerinizde sorun olduğu için PTT memuru teslim edemeyerek SGK’a geri iade edilen evrağınızı yine dilekçe ile talep etmelisiniz. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Primsiz Ödemeler Daire Başkanlığına dilekçe yazmanız gerekiyor. (Rütbelilerde ise Kamu Görevlileri Emeklilik İşlemleri Daire Başkanlığı)
—————————————————————————
Dilekçenizde şu şekilde durumunuzu belirtebilirsiniz;
—————————————————————————
…../…./2015 tarihinde kurumunuza yazmış olduğum dilekçem, …./…./2015 tarih ve ……… varide numarası ile kurumunuzca kayıt altına alınmıştır. 3 ay geçmesine rağmen halen hak sahipliği belgesinin tanzim edilerek kayıtlı adresime teslim edilmemesi üzerine bulunduğum işin PTT hizmetlerinden şifahen aldığım bilgiye göre, adresime ulaşılamaması nedeni ile hak sahipliği belgesini içeren gönderinin kuruma geri iade edildiği belirtilmiştir. Bu kapsamda, aşağıda detayları verilen ikamet adresime, faizsiz konut kredisini kullanabilmem için tanzim edilen “hak sahipliği belgesi”nin yeniden gönderilmesini saygılarımla arz ederim.
—————————————————————————
Yukarıda belirtilen varide numarası ve evrak kayıt tarihlerini turkiye.gov.tr’den vatandaşlık şifreniz ile giriş yapmak sureti ile SGK evrak takip bölümünden takip edbilirsiniz. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
31 Mart 2015

Allah sizden razı olsun başımızdan eksik etmesin çok sağolun saygılar

 Avatar Yok
12 Eylül 2015

tekrardan dılekce yazmanız gerekıyor.benımde aynı olay besımdan gectı.sosyal guvenlık kurumu.prımsız aylıklar daıre baskanlıgına…(faozsız konut kredısı ıcın ıstemıs oldugum hak sahıplıgı belgesı su anda yerıne uulasmadı.faızsız konut kredısını kullanabılmem ıcınhak sahıplıgı belgesını yenıden gonderılmesını saygılarımla arz ederım.. bu sekılde dılekce yazabılırsınız…

 Avatar Yok
18 Mart 2016

Dilekçe ile başvuru yapılması halinde Hak Sahipliği belgeniz tarafınıza kurumca gönderilir.

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun