Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
03 Mart 2015

Merhabalar sevgili hamit abim iyisindir insallah, abi ben bi akrabamin adina bi ricada bulunacam yardimci olsaniz cok memnun oluruz. Abi benim bi akraba 90 yillarda cobanlik yaparken bir askeri ust bolge civarinda mayina basti, bi ayagini kaybetti. Ve malulen emekli edildi, yeni yasa ile teror magduru kapsamindadir. Ancak bu akrabam sivil sehitlik ve maluluk haklarinda yararlanmak icin, olayda tutulan tutanagi ve sakatlik raporunu kaybetmistir, yetkili birimlere tekrardan basvurulduginda olaydaki tutanak hic bi sekil bulunamiyor, 1.malum sahis bu tutanagi tekrar nasil elde eder,tutanagi tutan karakol ve ilce jandarma dahi tutanagi bulamamislar, baska nerelere muracaat etse olay yeri tutanagini bulur vs.
2. daha once aldigi sakatlik raporunu tekrar nasil bulabilir. Ya da alabilir vs.
Cevaplariniza simdiden tesekkur ederim.

6 Cevap |
4.165 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
03 Mart 2015

Merhabalar kardeşim, teşekkür ederim. Umarım sizler de iyisinizdir. Bu hususta bir avukat ile görüşerek hukuki yardım almanızı öneririm. O evrakları temin için gerekli kurumlarla yazışmanızı yapacağı gibi, hak kaybınıza istinaden yargı yoluna gitmenizi de önerebilecektir. Bunun yanında bilgi edinme kapsamında Genelkurmay Başkanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığına aşağıdaki linklerden başvuru yapabilirsiniz. Güncel sakatlık oranını tespit için yeniden Devlet hastanesinde muayene olarak % 40 ve üzeri olduğuna dair rapor alması gerekir. Hakkınızda hayırlısı olsun. Saygılarımla.
——————————————————————————–
https://uyg.tsk.tr/eform/BilgiEdinmeGercek.aspx
https://app1.jandarma.tsk.tr/BilgiEdinme/FORM/frmBlgEdnGrsGKV.aspx


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
03 Mart 2015

Evraklar içeriklerine göre en fazla 10 yıl arşivlenir. Olay tutanaklarının birlikte bulunması imkansızdır. İlgili kişi sivil olduğu için tutanağa SGK arşivlerinden temin yoluna gidebilir. Kolay gelsin.

 Avatar Yok
04 Mart 2015

hayırlısı olsun hakkında kardeşim hamit beyin dediği gibi iyi bir avukatla çözülür bu iş

 Avatar Yok
05 Mart 2015

hayırlısı olsun hakkında kardeşim allah günlüne göre versin

 Avatar Yok
03 Kasım 2015

kardeşim jandarma genel komutanlıgında olay tespit tutanagı vardır mutlaka yada yakın karakolda bilgileri alabilirsiniz

 Avatar Yok
23 Mart 2016

Sevgili kardeşim 2330 sayılı aylık bağlanması hakkındaki yönetmeliğin 17.maddesinin c bendi 3 numaralı fıkrada
Belgelerin temin edilememesi durumunda kişinin başvuru tarihi itibarı ile olay ile ilgili olduğunu kanıtlayan yazılı belge düzenleyip verilmek zorunluluğundan bahsetmektedir.

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun