Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
19 Mart 2015

Sayın Komutanım; birlik içinde geçirdiğim iş kazası sonucunda ayağım kırıldı.31.03.2014 tarihinda TSK GÖREV YAPAMAZ raporu aldım.15 Nisan 2014 de dosyam SGK’ya intikal etti. 31.12.2014 Tarihinde “YAŞ HADDİ” Sebebi ile terhis edilerek ilişiğim. kesildi.Olay ile ilgili sadece bir tutanak var.İdare tarafından Başka bir evrak düzenlenmemiş. SGK evrak istiyor kurum göndermiyor.Son olarak 27.01.2015 de SGK evrağınız geldi.Vazife malülü olarak emekli edilmenizi teklif ettik.Görüşülecek cevabı verdi.Ankarada ikamet ediyorum Her ay iki defa bizzat SGK ile görüşüyorum.İŞlemler neden sonuçlanmıyor.Daha ne kadar bekleyeceğim.Bu arada Maddi Manevi tazmınat davasını 10.11.2014 te açtım.devam ediyor.OYAK Yüzde 15 malüliyet yardımı ödemesi yaptı.Emeklilik sürecim nasıl işler.Teşekkür eder, saygılar sunarım.

11 Cevap |
6.571 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
19 Mart 2015

Merhabalar kardeşim, yaş haddinden terhis edilmenizin herhangi bir olumsuz etkisi olmaz. Olaya ilişkin yeterli bilgi ve belge olmaması dezavantaj ama aşağıda saydığım belgelere ulaşabilirseniz ve SGK’ya dilekçe ekinde gönderirseniz karar vermeleri kolaylaşacaktır;

1- İlk kaza raporu
2- Ayrıntılı kaza raporu
3- Olay yeri tespit tutanağı
4- Olay yeri krokisi
5- Olay yerindeki kişilerin ifadeleri
6- Görev belgesi
7- Hastaneye ilk yatışınızda doktor tarafından elle tutulan tutanak
8- Olaya ilişkin varsa video ve fotoğraflar.

Bu belgelere ulaşamazsanız ve SGK’nın vereceği karar olumsuz olursa derhal idare mahkemesine dava yoluna gitmenizi öneririm. Konuyu avukatınıza danışarak takip etmeniz hak kaybına uğramamanız açısından önem arz ediyor. Maddi ve manevi tazminat davası açmanız isabet olmuş. Büyük ihtimal kazanırsınız. SGK vazife maluliyetinize, hangi yasa kapsamında olduğunuza ve derecenize karar verdikten sonra emeklilik işlemleri en geç 3-4 ay içerisinde tamamlanır ve haklardan yararlanmaya başlarsınız. Hakkınızda hayırlısı olsun. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
19 Mart 2015

Sgk da işlemler biraz uzun sürüyor baya yoğun çalışıyorlar

 Avatar Yok
19 Mart 2015

Komutanım Merhaba; Öncelikle sizi burada tekrar gördüğüme sevindim.Biraz ara verdiniz.Bu arada benimle ilgili olumlu gelişmeler oldu. 15.03.2015 tarihinde SGK tarafından bir yazı aldım.
1. İlgili rapor incelenerek;
2.Rapordaki hastalığın tutanaktaki olaydan sonra oluşan rahatsızlığın devemı olduğuna,
3.Malul oduğuna
4.derecesinin 6 olduğuna
5.Maluliyetin geçici olduğuna
6.Yaşamak için yardım ve desteğe muhtaç olacak derecede malul olmadığına şeklinde vazife malüllüğü tespit kurulunca 5510 sayılı yasanın 47/1 e göre vazife malüllüğü hükümlerinin uygulanmasına karar verilmiştir. 5434 sayılı kanunun malüllere ilişkin hükümleri uygulanacağından birliğimden ilşik kesme ile ilgili evraklarım istenmiştir.
Aynı yazı ile birlikte Devre mayenesi evrağımda geldi…
10.11.2017 tarihinde devre mayenesine tabiyim.
Yorumlarsanız Sevinirim. Saygılarımla.

 Avatar Yok
20 Mart 2015

Merhaba kardeşim, hayırlı olsun. Vazife malulü olarak emekliye ayrılma hakkı kazanmışsınız. 5434/45 ya da 5510 sayılı yasanın 47. maddesi kapsamında normal vazife malulüsünüz. Dereceniz 1053 sayılı nizamnameye göre 6. olarak belirlenmiş. Genel olarak SGK derecesi 6 olanları 3 senede bir kontrol muayenesine tabi tutmaktadır. 10.11.2017 tarihinde olacağınız kontrol muayenesinde “TSK’da Görev Yapamaz, maluliyeti devam etmektedir.” şeklinde bir rapor almanız ve göndermeniz halinde SGK genel olarak uygulamada bir 3. kontrol muayenesi istemeksizin “maluliyeti süreklidir”e çevirmektedir. Sizin mevcut rahatsızlığınıza göre zaten uzman çavuş olarak göreve devam edebilme sağlık yeteneğinden yoksun kalmanız nedeni ile kontrol muayenesinde sorun olacağını sanmıyorum. Kontrol muayenesine tabi olsanız bile emekliye ayrıldıktan sonra faizsiz konut kredisi, iş hakkı, tütün ve eğitim yardımı, elektrik ve su indirimi, ücretsiz seyahat kartı gibi haklardan yararlanabileceksiniz. İş hakkının kullanımında memur olarak atanmanız durumunda vazife malulü aylığınız kesileceğinden ilk iş başvurusu esnasında işçi olarak atanmak istediğinize dair dilekçe vermenizde fayda var. (5434/45 – 5510/47 kapsamında olan rütbeli vazife malulleri için söz konusudur, er ordu vazife malulleri aynı zamanda 5434/56 kapsamına girdiklerinden onların memur olarak çalışmaları durumunda vazife malulü aylıkları kesilmemektedir.) Bu kapsamda iş hakkını eş ya da çocuğunuz için de kullanabilirsiniz. Kontrol muayenesi ile ilgili aklınıza gelebilecek her türlü sorunun yanıtına “Kontrol Muayenesi” kategorisi içerisinde daha önce sorulan sorulara verdiğimiz yanıtlardan bulabilirsiniz. Allah yardımcınız olsun. Saygılarımla.
————————————————————————————
http://www.sehitgazi.com/?cat=44


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
20 Mart 2015

Komutanım Yardımlarınız için çok teşekkür eder, saygılar sunarım.

 Avatar Yok
23 Mart 2015

hamit abi benzer bi konu bende de var ama ne yazıkki kimseden doyurucu cevap alamadım kimse bişi bilmiyo banada yardımcı olursan sevinirim. şimdiden teşekkürler.

 Avatar Yok
24 Mart 2015

Esim görevi basinda zati tabancasina bakim yaparken silahinin ates almasi sonucu vefat etti. Esim vazife malulu mu?

 Avatar Yok
23 Kasım 2015

Öncelikle böyle bir site kurup bizleri bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Bende 2014 lü uzman Çavuşum petlanton geçişinde ayağım kırıldı.2 kez ameliyat geçirdim ve 9 Kasım 2015 te gata dan TSK da görev yapamaz raporu aldım benim bi çok evrak eksiğim var sadece tutanak ve idari tahkikat raporu var şimdi ne yapmam gerekiyor

 Avatar Yok
23 Kasım 2015

Çok faydalı bir site emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler

 Avatar Yok
14 Aralık 2015

uzmanmut bende askeri araç kazası yaptım ayagım kırıldı tedavim devam ediyor 5 aydır raporluyum maddi manevi tazminat davası nezaman acılır bilgi verirsen sevinirim

 Avatar Yok
05 Nisan 2016

Allah yardımcınız Hamit Bey olsun iyi çalışmalar

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun