Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
30 Mart 2015

Sayın Hamit bey ben 6. dereceden aylık alan ve 3713 kapsamında ataması yapılan vazife malülüyüm. Ben silah almak istiyorum ruhsatını nasıl cıkartacağım ve harcı ne kadar olucak birde kendi üzerime olması şart mı ailemden birisi de olabilir mi? Birde bizler de arac için ÖTV indirimi var mı cvb iniz için şimdiden tşk ler.

6 Cevap |
15.460 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
30 Mart 2015

Merhabalar, 6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkındaki Kanunun ilgili 7. maddesine göre; 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununa göre aylık bağlananlara ait ateşli silahların taşınmasına veya bulundurulmasına yetki veren kayıt ve belgeler her türlü resim, vergi ve harçtan muaftır. Size ait silahlarda bu muafiyet var, ailenizden bir başkası için bu muafiyetten yararlanamazsınız. ÖTV muafiyeti Gazilik değil de engellilik durumu ile ilgili verilen bir haktır. ÖTV muafiyeti ile ilgili detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Saygılarımla.
———————————————————————-
http://www.gazihaber.com/haber/5510/otv-istisnasi-uygulamasinin-sartlari.html


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
30 Mart 2015

Silah ruhsatını hak ediyoruz ama ne yazıkki il valileri taşıma ruhsatı vermiyor silahsızlandırma yapmak için taşıma değilde bulundurma ruhsatı veriyorlar

 Avatar Yok
03 Nisan 2015

bazı kamu görevlileri taşıma ruhsatı alabılıyorlar

 Avatar Yok
27 Ağustos 2015

neden yeşil pasaport alamıyoruz almanın yolu varmı

 Avatar Yok
30 Eylül 2015

bu sorunu cevabını 2 aydır arıyorum lakin emniyet ayrı sgk ayrı valilik ayrı kanunlar çıkarıyor anlamadım biz gaziler bu Vatanın neresindeyiz…

 Avatar Yok
25 Ocak 2016

hamişabi yanlız o arkadaşmı yararlana biliyor silahta tüm gazi ve vazife malulleri içinmi geçerli?

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun