Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
30 Eylül 2015

1993 yılında Şırnak’tan operasyon dönüşü tim pusuya düşerek ve havan topu şarapnel parçaları ile hem belinden hem de ayağında yaralandı. 2007 yılında yara beratı belgesi verildi. Bu belge ile 3713 Sayılı Terörle Mücadele Kanunu’nuna göre kamu kuruluşunda iş başvurusunda bulabilir miyim?

3 Cevap |
3.567 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
30 Eylül 2015

Merhaba kardeşim, yaralanmanız dolayısı ile erseniz “askerliğe elverişli değildir”, rütbeli iseniz “TSK’da görev yapamaz” ya da “Sınıfi görevini yapamaz” kararlı raporu aldıysanız ve neticesinde kendinize vazife malulü aylığı bağlandıysa tabi ki iş hakkından yararlanabilirsiniz. Ancak harp ya da vazife malulü aylığı bağlanmadı ise iş hakkından maalesef yararlanamazsınız. Bunun yanında mevcut yaralanmanıza istinaden zaman içerisinde rahatsızlığınızın arttığını düşünüyorsanız MSB’ye dilekçe ile müracaat ederek askeri hastaneye sevkinizi isteyebilir, yeniden muayene olarak hakkınızda tekrar kesin işlemli heyet raporu verilmesini talep edebilirsiniz. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
30 Eylül 2015

Hamit beye katılıyorum bende 1995 yılında yaralandım,2010 yılında yara işareti beratı almama rağmen gazi olabilmek için gata’dan 2014′ tsk görev yapamaz raporu aldıktan sonra maluliyet kararım çıktı.15.05.2015 tarihinden itibaren emekli edilerek gaziliğim aldım

 Avatar Yok
22 Ocak 2016

hamit abimizin dediği gibi hastahaneden tsk görev yapamaz veya askerliğe elverişli değildir raporu alıp olayla ilgili belgeleri gönderirseniz.sgk hakkınızda karar verip size maaş bağlar ve iş hakkınız doğmuş olur…

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun