Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
13 Eylül 2015

Merhaba Hamit Bey öncelikler son dönemlerde vermiş olduğumuz şehitlerimizden dolayı ülke olarak başımız sağ olsun.sorum şu şuanda 5434/45 6. derece er ordu vazife malülü olarak geçmekteyim. 6. derece olduğumu da mehmetçik vakfı yardım sayfasından öğrendim. 2000 yılında sağ gözümün % 70 görme oranını kaybettim geçen zamanda sağ gözümün görüşü bi hayli gitti. Derece ilerlemesi için ne yapmam lazım. Şayet derecem 6 dan 5 veya 4 e 3 e çıkarsa bunu ne gibi faydaları olur. Vereceğiniz cevap ve cevaplar için şimdiden tşk ederim.

2 Cevap |
2.867 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
13 Eylül 2015

Değerli kardeşim, maluliyetinizin 6. derece olarak belirlenmesine esas rahatsızlığınızda zaman içinde artma oldu ise ve 1053 sayılı nizamname çerçevesinde derecenizde artış olduğunu düşünüyor iseniz, yeniden muayene olmayı ve askeri hastanaye sevkinizi talep eden bir dilekçe ile bağlı olduğunuz askerlik şubesine müracaat edebilirsiniz. Yeni alacağınız heyet raporu çerçevesinde SGK tarafından dereceniz yeniden değerlendirilerek tarafınıza yazılı olarak dönüş yapılacaktır. Tabi muayene yaş hadlerini geçmemiş olmanız gerekiyor. Yaş hadlerini, geçtiyseniz derecenizde değişiklik yapamazsınız. Ancak belirttiğim gibi aşağıdaki linkten 1053 sayılı nizamnameyi inceleyerek, mevcut rahatsızlığınızın bir üst dereceye girdiğine inanıyorsanız yeniden muayene olarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Dereceniz yükselirse aylığınızdan, mehmetçik vakfı yardımlarına göre derecenize göre artış gerçekleşecektir. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
18 Ekim 2015

Yaş sınırı demişsiniz 24.08.1974 doğumluyum bu derece ilerlemesi artırımı için geç bir tarihmi

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun