Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
28 Ekim 2015

Ben kore gazi çocuğu biz özel ehliyet sürücü kursunda kayıt yaptırdık. Kursun resmi sitesinde şehit ,gazi yakınlarına %50 indirim yapıldığına dair haber aldık. Bizden babamızın kore gazilik belgelerini alıp fotokobisini çektiler.Sonra dosyamıza koydular.Aradan yaklaşık 1 ay geçtikten sonra sadece şehit yakınlarına yapıldığını gazi yakınlarına çocuklarına yapılmadığını dediler . Bizim ne yapmamız gerekiyor.? sürücü kursu hem devletten hemde bizden para alma yapabilir mi. bilgi verebilir misiniz.?

12 Cevap |
7.522 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
28 Ekim 2015

Merhaba kardeşim, Özel Öğretim Kurumlarında Ücretsiz Veya Burslu Okutulacak
Öğrenci Ve Kursiyerler Hakkında Yönetmelik’te kurum tabiri içerisinde; ” Okul öncesi eğitim, ilköğretim, ortaöğretim, özel eğitim okulları ve çeşitli kursları, uzaktan öğretim yapan kuruluşları, dershaneleri, motorlu taşıt sürücüleri kursları, hizmet içi eğitim merkezleri, öğrenci etüt eğitim merkezleri, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile benzeri özel öğretim kurumları” yer almaktadır. Bu kapsamda ücretsiz sürücü kursları da bu kapsama giriyor. Bunun yanında aynı yönetmelikte; “Ücretsiz okutmada şehit ve malûl gazi çocuklarına öncelik verilir. Aynı kuruma başvurunun ücretsiz okuma kontenjanından fazla olması hâlinde yerleştirme valilikçe yapılır. Şehit ve malûl gazi çocuklarından kuruma başvuruda bulunulmaması hâlinde, yüzde üçlük oranın tamamından kayıtlı öğrenci ve kursiyerler yararlandırılır.” denilmektedir. Burada Gazi denildiğinden ve herhangi bir kanun maddesine atıfta bulunmadığından dolayı Muharip Gazi olan babanızdan dolayı sürücü kursundan ücretsiz yararlanabilmeniz gerekir. Yalnızca Şehit ailelerine bu indirimi yapıyoruz diyorlarsa, % 3′lük kontenjan nispetinde Şehit ailesinin bu haktan yararlandırıldığını ispatlamaları lazım. Kimleri yararlandırmışlar sormanızı tavsiye ederim. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
02 Kasım 2015

ehliyetle ilgili birimde çalışıyorum.Dediğininz gibi şehit veya gazilere veya çocuklarına herhangi bir indirim uygulanmıyor ancak sadece sürücü kursları yapabilir indirimi zaten özel oldukları için isteseler hiç ücret almayabilirler kayıt esnasında ancak maliye harcı ve trafik kart ücreti tam alınır…

 Avatar Yok
04 Kasım 2015

Sadece şehit çocuklarına yapılmaktadır.İlerleyen vakitlerde gelirmi bilmiyıryz

 Avatar Yok
13 Kasım 2015

ben trafikte çalışıyorum herhangi bir indirim yok malesef

 Avatar Yok
24 Kasım 2015

bu yönde bir uygulama söz konusu deyildir.

 Avatar Yok
24 Kasım 2015

malesef bu olayla bizde kurallara baktık herhangi bir indirim yok

 Avatar Yok
01 Aralık 2015

maalesef böyle bir uygulama yok bende araştırdım.

 Avatar Yok
16 Aralık 2015

Ücretsiz okutmada şehit ve malûl gazi çocuklarına öncelik verilir Bu yönde bir uygulama söz konusu degildir

 Avatar Yok
24 Aralık 2015

Malesef böyle bir indirim yok olsa iyi olur ama.

 Avatar Yok
31 Aralık 2015

kurs ücreti alınmaması lazım kart,vergi vb.ödemesi yapılır kursun istediği ücret kontenjan yararlanan olmadığı halde bahaneler sunarlar Hamit beyin yazdığı gibi yazılı cevap versinler bilgi edinme hakkını kullan

 Avatar Yok
27 Ocak 2016

İnternette okumuştum var olduğuna dair ama resmi gazatede yayınladımı veya yayınlacanmı bilmiyorım

 Avatar Yok
03 Ağustos 2016

yönetmeliğe göre hiç üçret almamaları gerekir.

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun