Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
24 Kasım 2015

Öncelikle böyle bir site kurup bizleri bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim.Komutanım ben 2014 uzman Çavuşum kurstayken petlanton geçişinde ayağım kırıldı.1.5 yıl içinde 2 kez ameliyat geçirdim. Ameliyatlar sonrası 9 Kasım 2015 te gata bana 66 B F5 TSK da görev yapamaz raporu verdi olayla ilgili elimde sadece tutanak ve idari tahkikat raporum ameliyat epikrizi ve istirahat raporları Var.Bu belgeleri görev yapamaz raporu aldıktan sonra avukatıma teslim ettim. Avukat bana kati rapor gelene kadar hiç bişey yapıl maz dedi o zamana kadar sıhhi izinli olarak maaş alacağımı söyledi ve sonunda vazife malülü olarak emekli edileceğimi söyledi.Benim merak ettiğim konu bu kati rapor ne zaman geliyor bi tanıdığım arkadaş benzer bir durum dan dolayı böyle bir rapor aldı ama 10 ay geçmesine rağmen kati raporu gelmedi gelmediği için hiç bi işlem yapılamıyor eğer benim kati raporunda böyle geç gelirse sözleşmem bitince maaşım kesilirmi yoksa rapor gelene kadar maaş alabilirmiyim sözleşme bitiş tarihim 31.12.2016 çok teşekkür ederim Saygılar

8 Cevap |
7.102 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
24 Kasım 2015

Öncelikle geçmiş olsun, Bu aşamadan sonra birliğinin izleyeceği iki yol vardır.
1. Raporun onaylanma süresi 20 ile 45 gün arasında değişmektedir. Rapor onaylandıktan sonra birliğine gönderilir.Birliğine onaylı rapor ulaşınca görev/Eğitim esnasında geçirdiğin kaza sonucunda görev yapamaz raporu aldığın için 5434-45 sayılı Emekli sandığı Kanununa göre vazife malülü olarak emekli edilmen için belgelerini SGK’ya gönderir. İlişiğini kesmez ve işlemlerin bitene kadar maaşını alırsın. Bu süre zarfında sıhhı izinli sayılırsın. Tutanağın ve idari tahkikat heyet raporların olması işlemleri kolaylaştırır. İŞlemler en az 1 yıl sürer. E-devlet şifresi al. Emeklilik işlemleri evrak takıbı bölümünden en geç iki ay içinde evrak intikal ettirilmiş olursa emeklilik işlemlerin başlatılmış demektir. olaylar bu şekilde gelişirse er geç emekli olursun.
2.İkinci olarak birliğine onaylı rapor gelir gelmez ilişiğin kesilir.Maaşında kesilir.SGK’nın insiyatifine bırakılırsın. Buna izin verme.Uzman Erbaş kanununu iyi incele itiraz et. Arkadaşınında kati raporu onaylanmıştır.Birinci maddede belirttiğim sebepten dolayı ilşiği kesilmeden işlemleri devam ettiği için tebliğ edilmemiştir.Bu olayları aynen yaşadığım için biliyorum. Tekrar geçmiş olsun. KOlay gelsin.

 Avatar Yok
25 Kasım 2015

Merhabalar, ben teşekkür ederim. Değerli kardeşim, kati kurul raporunu zaten almışsınız. MSB’den onaylanarak kuvvetinize gönderilecek. Bu süreç tahmini 2-3 ay sürebilmektedir. MSB Sağlık Kurulu raporunuzun TSK Sağlık Yeteneğine uygun olup olmadığı açısından kontrol ederek onay verir ve kuvvetinize gönderir. Oradan da SGK’ya olaya ilişkin belgelerle birlikte iletilecek. Bu süreçte Kuvvetinizin bu işlemlerle ilgilenen birimi ile dirsek temasında olun. Eksik bir belge varsa, komutanlığınızdan aslı gibidir onaylı fotokopilerini göndererek işlemin daha hızlı ilerlemesini sağlayabilirsiniz. Sözleşme sürenizin bitmesi ve birliğinizle irtibatınızın kesilmesinden itibaren aylık alamayacağınızı değerlendiriyorum. Ancak zaten emekli aylığı bağlanma işlemleriniz devam etmekte olacağından yakın zamanda zaten tarafınıza vazife malulü aylığı bağlanacak. SGK’ya emekli aylığı bağlanmasına yönelik müracaatın akıbetini avukatınız takip edecektir. Herhangi bir olumsuz durumda dava yoluna gitmekten çekinmeyin. Bunun yanında maddi ve manevi tazminat davası açma hakkınızda bulunmaktadır. Hakkınızda hayırlısı olsun. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
25 Kasım 2015

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. E-devlete emeklilik takip kısmını sürekli takip ediyorum dün baktığımda 24.11.2015 tarihli bi evrak var varide nosu yazıyor açıklamada tahsis yazıyo detay yerinde şuan hiç bişey çıkmıyo.

 Avatar Yok
25 Kasım 2015

Birliğine yazınız geldiğinde maaşınız kesilir

 Avatar Yok
27 Kasım 2015

Birliğine yazınız geldiğinde maaşınız kesilir

 Avatar Yok
29 Kasım 2015

benim emeklilik işlemlerim 4 ay sürdü kati rapor 2-3 ay sürer msb sağlık dire başkanlığını ara konu hakkında emekli uzmanlar derneği EMUZDER ile görüş.6 dereceden vazife malülü olursun .kati rapor gelince 1 yılı geçirme hemen maddi manevi tazminat davası aç ayime olay yeri tutanağı çok önemli mutlaka al

 Avatar Yok
29 Kasım 2015

geçmiş olsun kardeş evrak işlemleri bayaa bi uzun sürüyor kendimden biliyorum(14 mayıs 2014 gata dan görev yapamaz aldım birliğime onaylanıp ilişik kesme yazsısı kuvveten gelmesi 13 mayıs 2015 te oldu) daha sonrada 1 ağustosa kadarda sgk dan maaş bağlanmasını bekledim.eksik olarak bağladılae düzelmesi de şu an e-devlette gördüğüm kadarı ile 1 aralık 2015. aman idareli para harca çok süre geçiriyor sgk

 Avatar Yok
14 Aralık 2015

uzmanmut maddi manevi tazminat nasıl açılır hangi evraklar gerekiyor ve nezamn başvurmam gerekiyor

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun