Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
20 Kasım 2015

Merhaba Hamit bey ben gazi kızıyım 2014 temmuz ayında memur olarak atandım evliyim ve şu an hamileyim adaylığım kalktı eşim il merkezinde ben ilçede calışıyorum. Her gün gidiş geliş yapıyorum hamile olduğum için şu an çok zorlanıyorum bu sebepble ve aile bütünlüğü açısından tayin istedim ama olumlu olmayacağını söylediler. Bildiğim kadarıyla gazi ve şehit yakınlarına bir defa mahsus istediği yere tayin isteme hakkı var diye biliyorum ama nereye başvuru yapıcam konusunda bir bilgim yok yarıdmcı olursanız sevinirim.

1 Cevap |
4.731 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
20 Kasım 2015

“Devlet Memurlarının Yer Değiştirmeleri Sureti İle Atanmalarına ilişkin yönetmelik”te 6 Nisan 2007 ve 26485 RG. 2007/11837 sayılı karar ile değişiklik yapılarak; “Terör eylemleri etkisi ve sebebiyle şehit olan veya çalışamayacak derecede malul olan ya da malul olup da çalışabilir durumda olan kamu görevlileri ile er ve erbaşların, Devlet memuru olarak görev yapan eş ve çocukları ile anne, baba ve kardeşlerinin; çalıştıkları kurum veya kuruluşların hizmet birimleri olan yerlere münhasır olmak üzere, aynı kurum içinde yer değiştirme suretiyle atanma talepleri, bu durumlarının ilgili makamlarca belgelendirilmiş olması kaydıyla, kadro imkanları da dikkate alınmak suretiyle bu Yönetmelikteki kısıtlayıcı hükümlere bakılmaksızın öncelikle yerine getirilir.” hükmü getirilmiştir. Bu madde hükmüne istinaden dilekçe ile müracaat etmeniz halinde talebinizin kurumunuzca değerlendirileceğini düşünüyorum. Bunun yanında erken doğum tehdidi gibi durumlar varsa ve bu durumu doktor raporu ile belgeleyebilirseniz, bunu da dilekçenize ekleyebilirsiniz. Hakkınızda hayırlısı olsun. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun