Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
02 Aralık 2015

TSK mensubu olan Babam 1995 yılında ben 15 yaşındayken askeri araçla kaza yapması sonucu vefat etti.Annem, ablam ve bana vazife malülü aylığı bağlandı. Erkek çocuk olduğum için 18 yaşında aylığım kesildi. Sadece annem ve ablam maaş almaya devam ediyor şu an 35 yaşındayım ve özel bir şirkette çalışmaktayım acaba benim iş hakkından yararlanma şansım var mı? Şu an çalıştığım için iş hakkından yararlanma konusunda kararsızım. Merak ettiğim eğer hakkım varsa bunun için bir süre sınırlaması varmı? 2015 den sonra başvuru yapmanın bir dezavantajı bulunmakta mı? Ve başvuru için nasıl bir evrağa ihtiyacım var. Teşekkürler

5 Cevap |
2.615 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
02 Aralık 2015

Merhaba kardeşim, babanız vazife maluliyeti kapsamında Şehit oldu ve ailesine de aylık bağlandı ise tabi ki iş hakkından yararlanabilirsiniz. 45 yaşını doldurana kadar iş hakkından yararlanabilirsiniz. 31.12.2015 tarihine kadar yapılacak atamalar bütçe uygulamalarındaki kısıtlamalara tabi olmaksızın başvuran herkesin atanması yönünde olacak. 01.01.2016 itibari ile yapılacak atamalarda ise kontenjan nispetinde kurada çıkan kişiler atanabilecek. Atanamayanlar müteakip kuraya kalacak. İş başvurusu yapmak için annenize hangi yasa kapsamında aylık bağlandığına dair SGK İl Müdürlüğünden alacağınız belge ile birlikte Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne giderek iş istek formu doldurup teslim etmelisiniz. Hakkınızda hayırlısı olsun. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
02 Aralık 2015

Ben de ikilemdeyim.Şimdi mi 2016′dan sonra mı diye .

 Avatar Yok
02 Aralık 2015

2016′dan sonra acaba yılda kaç kez atama gerçekleşecek?

 Avatar Yok
12 Aralık 2015

vazife malülü çocuğu iş hakkı var.bulundugun asp il müdürlüğüne baş vur

 Avatar Yok
28 Aralık 2015

hakkınız süreli olduğu için zamanlamaya dikkat etmek gerekir bence

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun