Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
17 Aralık 2015

Sayın Komutanım öncelikle iyi çalışmalar dilerim. Ben Hakkaride görev yaptıgım esnada 05.07.2015 tarihinde tayinime 10 gün kala askeri araçlarla göreve gittik. Dönüş esnasında aracın freninden meydana gelen sıkıntıdan dolayı şoförün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu kaza geçirdik. Benim sağ ayağım kaval kemiğinden kırıldı. kafama da 10 dikiş atıldı. Ayagıma 32 cm uzunlugunda çivili platin taktılar. bundan 1 ay önce kaynama yetersizliginden dolayı tekrar ikinci amaliyatı oldum 2 adet ayagımdan çivi çıkardılar. Her ay raporumu alıyorum. etimesgut asker hastanesi doktoru ayagım için ‘kaynama yetersizligi mevcut olup iyileşmesi zaman ister ‘yazmıştı Bende nakti tazminat alabilmek için dilekçeyle beraber raporu Şehit gazi yaralı şubeye gönderdim. Onlarda evragımı adli tıp a göndermişler ve adli tıpta gelen raporda şu yazıyormuş. Hayati fonksiyonlarının kırıgı niteligi agırdır. Komutanım bu aşamadan sonra ben nasıl bir yol izlemeliyim. Piyade de sınıf degişikligi yok. Vazife malulü olma ihtimalim var mı. Maddi manevi tazminat davası açabilir miyim. Oyaktan ve tsk dayanışma vakfında yardım alabilir miyim. Yardımcı olursanız cok sevinirim. 2001 li P.Uzm Çvş. um saygılar

4 Cevap |
2.933 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
17 Aralık 2015

Kardeşim merhabalar, öncelikle geçmiş olsun. Mevcut olay görevle ilgili olması nedeni ile vazife maluliyeti kapsamında değerlendirebiliriz. Kati kurul raporunda “TSK’da Görev Yapamaz” kararlı rapor almanız halinde vazife malulü olarak emekliye ayrılabileceksiniz. Rapor tarihinden itibaren 1 yıl içerisinde maddi ve manevi tazminat davası açabilirsiniz. Oyak ve TSK Dayanışma Vakfı yardımlarından da maluliyet derecenize göre yararlanabileceksiniz. Şu an tedavileriniz devam ederken yapmanız gereken; olay yeri tespit tutanağı, olay yeri krokisi, ilk kaza raporu, ayrıntılı kaza raporu, hastaneye ilk kaldırıldığınızda doktor tarafından elle tutulan rapor, görev belgesi, varsa olay yeri fotoğrafları, olay yerindeki kişilerin ifadeleri vs. gibi belgelerin mühürlü aslı gibidir onaylı fotokopilerinden iki takım dosya yanınızda olsun. Tedavileriniz tamamlanarak kati kurul raporu almanızdan sonra emekli işlemleriniz için Kuvvetiniz evrakları MSB’de onaylanan raporunuzla birlikte SGK’ya gönderecektir. O süreçte eksik bir evrak olmaması adına takip eder, varsa eksik evrağınız aslı gibidir onaylı fotokopileri Kuvvetinizin emekli işlemleri bölümüne gönderebilirsiniz. Yoksa SGK’a evraklar tam gitmediğinde bir çok yazışma ile zaman kaybedilebiliyor. Hakkınızda hayırlısı olsun. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
20 Aralık 2015

Yaşar bey öncelikle ilginiz için teşekkürler. Olay tabur dışında görev dönüşü meydana geldi. O anki görevimiz terör değildi. Biz taburdan yaklaşık 15 km uzakta baraj bölgesine kum alımına gittik. Göreve 2 zırhlı kobra 1 zırhlı kirpi ve benim araç komutanı olduğum. büyük Man kamyonuyla gittik kumu aldık dönüş yolunda rampa aşağı inerken aracın freni boşaldı ve takla attık. Asker olan şoför şehit oldu ben yaralandım. Olay böyle meydana geldi.

 Avatar Yok
29 Aralık 2015

s.a Mehmet kardeşim bende 2002 li uzm.çvş. sende benim gibi sözleşmelisin herhalde 2013 yılında askeri ararcın sağ ön lastiğinin patlaması sonucu trafik kazası geçirdim ve l1 omurum kırıldı 6 platin takıldı ordu vazife malülü olarak emekli oldum süreç biraz uzun benim maaşımın bağlanması 8 ayı buldu öncelikle gata sevk alman lazım Türk Silahlı kuvvetleri sağlık yetenek yönetmeliğine göre karar verilmesi diye sonra gata görev yapamaz verirse sözleşmeni fesh ediyorlar ve emeklilik işlkemleri için evraklarını emekli sandığına gönderiyorlar kaza raporları jandarmanın veya polisin tuttuğu kaza yaptığın yerin bağlı olduğu savcılıktan ve hastaneden epikiriz raporu o şekilde süreç ilerliyor ben 6 ncı derecden emekli oldum oyakta gatanın vereceği maluliyet oranına göre tazminat ediyor bunun için oyağa başvurman lazım oyak seni gataya sevk edicek gata % kaç verirse o oranda maluliyet tazminatı alıcaksın takıldığın bişey olursa judge154@hotmail.com o süreçten geçtim az da olsa bilgi sahibiyim.

 Avatar Yok
30 Aralık 2015

Aleykümselam Hüseyin kardeşim Öncelikle duyarlılığınız için teşekkür ederim. Allah razı olsun senden evet 2001 lı sözleşmeliyim. bu yıl tayinim Kahramanmaraş a çıktı burası adana askeri hastaneye sevk ediyor oraya gidip 3 doktor imzalı rapor alıyorum bu gataya sevk nasıl olur bilmiyorum adana asker hastanesinde sivil ortopedi doktoru olduğu için gata ya sevk etmiyorlar bu sivil doktorlarda her hafta değişiyor. ilk kaza raporu olay yeri tespit tutanağını aktutunden istedim vermiyorlar gizlilik dereceli belge olduğu için yani aslında size soracağım çok sorular var mail adresinize cep tlf umu gönderiyorum. bana çağrı atarsanız size ulaşırım daha detaylı görüşürüz.

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun